Skip to content

Džeza dziedātāja Inese Bērziņa izdod debijas albumu

Iznācis džeza dziedātājas Ineses Bērziņas debijas albums “Inese”, kas sastāv no deviņiem oriģināldarbiem. Albumu noklausīties iespējams visās populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs un tajā piedalījās rinda pašmāju mūziķu – Artūrs Strautmanis, Eduards Lipāns, Miķelis Vanags, Marija Šaripo, Matīss Repsis, un citi.

Spotify

Albums ir dziedātājas desmit gadu ilgusi ambīcija, kas beidzot materializējusies. “Agrāk domāju, ka esmu dzīvās mūzikas izpildītāja, taču, kad pieņēmu domu, ka vēlos ierakstīt albumu – izrādās tas ir izdarāms, un arī apkārt ir īstie cilvēki, kas palīdzēja tam notikt.”

Mūziķe atzīst, ka līdz šim dziesmas rakstījusi un izpildījusi lielākoties angļu valodā, un tā esot bijusi slēpšanās un kautrēšanās no savas valodas. “Man ar laiku atnāca sajūta, ka latviski varu izteikties vislabāk. Tāpēc albumā ir latviešu valodas kults,” stāsta autore. Visas albumā dzirdamās dziesmas ir latviešu valodā, ar vienu izņēmumu, skaņdarbs “Vokalīze”, kurā vārdu vispār nav – ir viens burtu un tas ir a.

Inese Bērziņa atzīst, ka albuma tapšana ir ilgs un enerģiju prasošs process. “Izdodas tikai neliela daļiņa no iecerētajiem ierakstiem. Taču es priecājos, ka šis nelielais procents materiāla, kas nokļūs līdz klausītājiem, mani motivēja neapstāties, turpināt un paveikt darbu.” Albuma ierakstus un pēcapstrādi veicis Mārtiņš Krastiņš. Daloties procesa gaitā, Inese atzīst, ka bijusi vēlme papildināt skaņdarbus, pieliekot klāt vēl efektus un skaņas, taču Mārtiņš Krastiņš atgādinājis savu moto “mazāk ir vairāk”, tāpēc rezultāts ir tīrs, nesamocīts un viegls.

Vizuālo noformējumu albumam veidoja Patrīcija Māra Vilsone. Mūzika tika ierakstīta vairākās studijās un telpās – Mints Music, Broders Audio kā arī kultūrtelpā MDarbnīca. Albumu CD formātā arī ir iespējams iegādāties sazinoties ar Inesi Bērziņu.

Albuma nosaukums tika izvēlēts, kā loģisks solis debijas albumam, iepazīstinot auditoriju ar mūziķes vārdu. Inese ir vienojošais elements visām dziesmām, kā arī viena no albuma dziesmu nosaukumiem ir “Inese”, kas pretendē uz albuma tituldziesmas statusu. Albumā klausītājs satiks jutekliskas melodijas, atmosfēriskas skaņas un dzīvu mūzikas instrumentu skanējumu.

Dziedātāja, vokālā pedagoģe, komponiste, un vārdu autore Inese Bērziņa ir dažādu projektu līdevokālise, arī bekvokāliste un pianiste. Ir līdzautore grupas “The Coco’nuts” izdotajos trīs albumos. Muzikālo izglītību dziedātāja ieguvusi Rīgas 100. vidusskolā un Rīgas Pedagoģijas izglītības un vadības augstskolā, kā rezultātā daudz darbojas ar jauno dziedātāju izglītošanu. Šis ir dziedātājas debijas albums.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit