Skip to content

Dziedātāja Diona Liepiņa velta dziesmu Mārtiņa Freimaņa piemiņai

Popmūzikas dziedātāja Diona Liepiņa tieši 27. janvārī, kas ir pirms desmit gadiem mūžībā aizgājušā mūziķa Mārtiņa Freimaņa piemiņas diena, laidusi klajā viņam veltītu dziesmu “Eņģeļu zēns”, kuras autore ir pati jaunā māksliniece. Singlam uzfilmēts arī videoklips.

“Dziesma “Eņģeļu zēns” tapusi par godu īpašam latviešu māksliniekam, manam iedvesmas avotam un elkam Mārtiņam Freimanim,” saka Diona. “Domāju, ka nebūt neesmu vienīgā, kuru Mārtiņš spējis tik ļoti iedvesmot. Dziesma ir par to, ka viņš nav aizmirsts un turpina dzīvot savās dziesmās, kuras mani aizrāva un lika par viņu uzzināt vairāk. Viņam tur augšā ir gan putni, gan zvaigznes, gan viss pārējais, tomēr ir tik žēl, ka nesanāca viņu satikt un iepazīt šeit, taču zinu, ka kādu dienu mēs noteikti redzēsimies. Dziesmu var uztvert arī citādāk, jo ikvienam no mums ir kāds, kurš diemžēl aizgājis tai saulē…”

Jaunais singls no trim pirmajām pērn klajā laistajām jaunās dziedātājas dziesmām atšķiras ar liriskāku raksturu un akustiskāku pasniegšanas veidu. Klavieres tajā iespēlējis Kristjāns Daniēls Krievkalns, kontrabasu – Mārcis Lipskis, bet bungas – Deniss Smirnovs.

Dziesmas “Eņģeļu zēns” videoklipu režisējusi pati dziedātāja, palīdzot operatoram un montāžas režisoram Ivaram Utinānam, un tas filmēts Rēzeknē, iezīmējot Dionas ikdienu – gan ilgas, rakstot jaunus dziesmu tekstus un lasot grāmatas, gan brīvības sajūtu ārpus telpām, pastaigājoties un apbrīnojot debesu dažādību.

“Arī mani ļoti bieži nomoka jautājums – kā ir tur augšā?” viņa saka. “Tāds arī bija viens no ceļiem pie Mārtiņa daiļrades. Saskatīju viņa rakstītajos tekstos līdzību ar savējiem, iedziļinājos viņējos un sapratu, ka esam uz viena mākoņa. Tagad, lasot Mārtiņa Freimaņa biogrāfijas grāmatu, cenšos saprast, kāds bija viņa ceļš, lai rakstītu un dziedātu tieši par to, ko viņš radīja.”

Diona Liepiņa šobrīd turpina mācības Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā un ar aktīvu dziedāšanu aizraujas jau kopš bērnības. Viņa savas dziesmas komponē pati un to ieraksta procesā sadarbojas ar dažādiem producentiem. Jauno dziesmu producējis Kristjāns Daniēls Krievkalns, skaņas apstrādi veicis Armands Treilihs.

Diona piedalījās TV šovā “X Faktors”, kā arī uzvarēja “Zelta Mikrofona” rīkotā jauno izpildītāju konkursa “Ondo.lv Mūzikai” pirmajā kārtā. Par balvā iegūtajiem līdzekļiem  tapa viņas iepriekšējā publiskotā dziesma “Nestunda”. Vēl pērn klajā nāca Dionas debijas singls “Dienu pēc dienas” un dziesma “Neesi vainīgs”.

Jaunais singls “Eņģeļu zēns” noklausāms lielākajos straumēšanas servisos un dzirdams labākajās Latvijas radiostacijās.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit