Skip to content

Dziedātāja Evilena Protektore: Viss atnāk pareizajā laikā! Publisko dziesmu “Give it time”

Džeza mēnesī aprīlī dziedātāja Evilena Protektore un džeza apvienība “Jazzatomy” publisko jaunu dziesmu “Give it Time” un 30. aprīlī aicina uz dziesmas pirmatskaņojumu koncertā Starptautiskās Džeza dienas ietvaros VEF Kultūras pilī.

Kolektīvu “Jazzatomy” izveidoja dziedātāja Evilena Protektore un pianists Artems Sarvi, kopā apvienojot 13 cilvēku lielu kolektīvu – tradicionālo džeza trio sastāvu papildinot ar trim saksofoniem un klasisko stīgu kvartetu, Turntable mākslinieku, kā arī perkusionistu, kurš pārvalda Čīles tautas instrumentus un hiphopa kultūras elementus. 2018. gadā klajā nāca apvienības pirmais albums “Colors of Summer”.  Šobrīd apvienība strādā pie sava otrā albuma ieraksta, kurā tiks iekļauta arī dziesma “Give it time”.

“Dziesmas tapšanas brīdī manā radošajā darbībā bija iestājies apsīkums, bet tad pavisam negaidīti man tika paziņots, ka esmu saņēmusi Nika Gotema balvu par savu ieguldījumu Latvijas džeza mūzikas attīstībā. Esot vēl saviļņojuma varā, uzrakstīju dziesmu par to, ka katram notikumam ir pareizais laiks. Lietas nevar steidzināt! Viss atnāk pareizajā laikā – dziesma “Give it Time” ir par to, un arī dziesmas īstais skanējums ir atnācis īstajā brīdi – šogad, gatavojot otro albumu,” atklāj dziesmas autore Evilena Protektore.

30. aprīļa koncertā VEF Kultūras pilī “Jazzatomy” uzstāsies kopā ar kontrabasisti un vokālisti Kristīnu Korbu (Kristin Korb) no ASV. Kristīnas vokālo sniegumu raksturo vieglums un dziesminiekiem raksturīgā stāstnieka aizrautīgais plūdums. Speciāli šim koncertam tiek komponēti jauni skaņdarbi un tiks pirmatskaņotas vēl citas kompozīcijas no “Jazzatomy” topošā albuma.

2011. gadā UNESCO pasludināja 30. aprīli par Starptautisko džeza dienu ar mērķi izcelt džeza mūzikas žanra īpašo lomu visas zemeslodes iedzīvotāju apvienošanā. Apvienība Wise Music Society jau kopš 2014. gada rīko Starptautisko Džeza dienu arī Latvijā ar mērķi palīdzēt klausītājiem dzirdēt jaunu, patiesi kvalitatīvu mūziku, savukārt mūziķu grupām rast iespēju satikties ar jaunu auditoriju. Pateicoties organizatoriem, Latvija ir oficiāli atzīta par “UNESCO International Jazz Day” pasaules kustības dalībnieci.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit