Skip to content

DZIEDĀTĀJA LANAS FRANČESKA PREZENTĒ JAUNU MAESTRO RAIMONDA PAULA DZIESMU LATGALIEŠU VALODĀ – “RŪTOJ”

Šodien dziedātāja Lana Frančeska prezentē jaunu kompozīciju – Līgo dziesmu latgaliešu valodā – “Rūtoj”. Dziesmas radītāji ir komponists Raimonds Pauls, dzejniece Anna Rancāne un producents Gints Stankēvičs. 

Dziesmas idejas autore un izpildītāja – Lana Frančeska stāsta, ka jau labu laiku ir ilgojusies pēc latgaliešu jaundarbiem savā repertuārā. “Maestro arī patika šī ideja un Anna, tad nu pārvērta šo ideju brīnišķīgā realitātē.

– Gatavojoties Jāņu dienas koncertiem, domāju par man tuvākajām tradīcijām un atmiņām, kas saistās ar vasaras saulgriežiem. Bērnībā Jāņus aizvadīju ar ģimeni un draugiem Latgalē pie krustvecākiem, kur dziedājām, dancojām, gājām rotaļās, kā arī ievērojām daudz un dažādas senas tradīcijas, ko vecāki un krustvecāki mums bērniem mācīja. Tagad, esot jau pieaugusi, es sevī un manā ģimenē cenšos nepazaudēt šo te daļiņu mūsu unikālo Jāņu tradīciju. Tāpēc novēlu arī mūsu klausītajiem neaizmist patiesāko un vērtīgāko, kas mums katram ir, kā arī to, kas mūs visus saista vienotās tradīcijās. – Novēlu visiem, no sirds izdziedāties, izpriecāties un izdancoties burvīgajā Līgo naktī, lai tiešām mums visiem ir gana ‘tā dziesmas siltuma’ visa gada gājumā”

Dziesma “Rūtoj” ir dziļi etniska, bet viegli klausāma, dzīvesprieka pārpilna ar īpašu maestro rakturīgo melodisko dzirksteli, aicina skatītājus dziedāt un dejot līdzi, ticēt brīnumiem un vienotai tautai, kā arī neaizmirst savas saknes un tradīcijas. Dziesmu “Rūtoj” var iegādāties iTunes un Deezer, kā arī noklausīties

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit