Skip to content

Dziedātājai Aleksandrai Špicbergai un vīru vokālajai grupai ir tapis jauns video – dziedājums AGNUS DEI

Bruknas kapelas unikālajā akustikā ir tapis argentīniešu komponista Ariela Ramireza (Ariel Ramírez) dziedājuma “Agnus dei” ieraksts. Tā radīšanā piedalījušies mūziķi Aleksandra Špicberga, vīru vokālā grupa un ģitāras virtuozs Vladimirs Kudrins.

Mūzika, kas sakņojas Latīņamerikas folklorā, Lieldienu stāstu izstāsta eiropiešiem neierasti dedzīgi. ““Danos la paz!”, latviski – Dod mums Savu mieru! – tas ir no sirds dziļumiem nācis sauciens pēc Gaismas un mierinājuma, kas mums šobrīd visiem tik vajadzīgi”, saka Aleksandra Špicberga.

“Agnus Dei” ir noslēdzošā daļa  A. Ramireza “Kreoliešu mesā”(1964), kas komponēta neilgi pēc tam, kad Vatikāna II koncils atļāva katoļu baznīcās izmantot tautas valodu. “Ticība Dievam, kas sakņojas tautas gara mantojumā, ir tas spēks, kas spēj stāties pretim vislielākajam ļaunumam. Tā ir ziņa, ko vēlamies nodot klausītājiem”, saka video producente Māra Špicberga.

Ierakstā piedalās daļa no profesionālu mūziķu apvienības, kura tika izveidota pagājušā gada nogalē iecerētajai koncertprogrammai “Laiks. Tu. Lūgšana”. “Mēs turpinām sapņot sapni, par koncertiem, kuros skanētu dažādu gadsimtu un tradīciju baznīcas dziedājumi un mēs vienotos un spēcinātos kopīgās lūgšanās. Lai arī tā realizēšana atliekas, vajadzība pēc stiprinājuma ar vien pieaug. To jūtam visapkārt. Tādēļ mēs izlēmām Lieldienās klausītājiem dāvināt mirkli skaistas un dvēseli stiprinošas mūzikas.”, turpina Māra Špicberga.

Video “Agnus Dei. Misa Criolla” autori ir Aleksandrs Okonovs un Kārlis Zemītis. Skaņu celiņš – Andris Ūze. Producente – Māra Špicberga.

Video veidotāji vēlas pateikties par laipnību un atvērtību Bruknas kopienai un personīgi priesterim Andrejam Mediņam, Latvijas modes zīmolam “Black Swan by Olga Broka” par solistes tērpu, kā arī projekta atbalstītājiem SIA “Samskip” un SIA “Excellent Attitude”.

Ieraksts veikts, ievērojot Kultūras Ministrijas izstrādātās vadlīnijas sociālās distancēšanās nodrošināšanai filmēšanas un profesionālās skatuves mākslas mēģinājumu procesā valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit