Skip to content

Dziedātāji Rūta Dūduma-Ķirse un Toms Kalderauskis brīdina par «Plūdiem»

9. februārī klajā nāk dziesma «Plūdi», kuru ieskaņojuši dziedātāji Rūta Dūduma-Ķirse un Toms Kalderauskis. Dziesmas mūzikas un teksta autore ir Rūta, kura šogad jūnijā svinēs 30 gadu jubileju, par godu šim notikumam dāvinot gan sev, gan klausītājiem savu pirmo solo albumu, kas klajā nāks šovasar. Jaunā dziesma «Plūdi» ir pirmais priekšvēstnesis dziedātājas debijas CD.

«Dziesma ir īsta atzīšanās mīlestībā viens otram. Septiņus gadus šī muzikālā skice gulēja tumšākajā klades stūrī, un šobrīd tā burtiski lauzās ārā dienas gaismā,» stāsta dziedātāja, piebilstot, ka sava dueta partnera Toma muzikālajām gaitām viņa sekojusi jau salīdzinoši sen: «Visvairāk mani uzrunāja tieši viņa balss tembrālā nokrāsa, un, kad vēl nesen redzēju viņu mūziklā RENT, sapratu, ka Toms ir vispiemērotākais partneris šim duetam.»

Savukārt Toms atklāj, ka Rūtas balsi bija ievērojis jau TV šova «Dziedošās ģimenes» laikā un secinājis – tādu balss tembru, kāds ir Rūtai, Latvijā mums nav daudz. «Atceros, ka laiks, pirms Rūta man uzrakstīja un piedāvāja ierakstīt duetu, bija dīvains – kā varbūt daudziem šobrīd. Šis notikums (dziesmas ieraksts) man no jauna ļāva noticēt kam gaišam, pozitīvam un kopā būšanas spēkam. Uzskatu, ka mūsu tandēms ir saskanīgs un dziesma ir ļoti skaista. Prieks par šo projektu, un milzīgs paldies Rūtai par tādu uzticību!»

Reizē ar singlu tiks prezentēts arī jaunās dziesmas videoklips, un tā ideja pieder Rūtai: «Nosapņoju, ka stāvu lielā vētrā uz mola. Atlika atrast īsto komandu un īsto brīdi un nosapņoto īstenot. Tajā dienā bija ļoti vējains un auksts. Mēs pamatīgi nosalām, bet zinājām, ka tas būs tā vērts, jo klips izdevies tāds, kādu to biju iecerējusi.»

Rūta Dūduma-Ķirse vairāk pazīstama kā vokālās grupas «Framest» un apvienības «Vintāža» soliste un dažādu muzikālu uzvedumu dalībniece.

Toms Kalderauskis plašākai sabiedrībai sevi pieteica ar dalību LTV šovā «Supernova 2017». Viņš laidis klajā sešus singlus, piedalījies šovā «XFaktors Latvija» un dažādos muzikālā teātra projektos («Sapnis», «Kaupēn, mans mīļais», «Rent» u.c.). Šobrīd Ogrē ir vokālās studijas vadītājs.

Dziesmas ieraksts tapis ar LaIPA stipendijas atbalstu. Dziesmas producenti ir Jānis Ķirsis un RudeLies (īstajā vārdā Kristaps Cērps).

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit