Skip to content

Dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” pavasara sesijas pirmā dziesma – “Zemes stunda”

Šodien klajā tiek laista anša un Kristīnes Pāžes kopdarbs “Zemes stunda”, kuru producējis Kaspars Ansons.

Ansis, kurš šogad saņēma “Zelta mikrofona” balvu par gada labāko hip-hop albumu “Balzams”, dziesmu komentē šādi: “Vispār nometnē piedalījos kā dziesmu tekstu autors, nevis izpildītājs, bet dziesmā repot mani pierunāja komanda. Sākām ar piedziedājumu, no kura pamazām atvasinājām dziesmas melodiju un ritmu, tad es izgāju “trimdā” uz gaiteni, pasēdēju pāris stundas uz palodzes un atnācu atpakaļ ar pabeigtu tekstu. Tāds ir stāsts par to, kā es pirmoreiz mūžā uzrakstīju dziesmu par mīlestību.”

K. Pāže, viena no dziesmas izpildītājām, par dziesmas tapšanas procesu izsakās šādi: “Process bija ļoti patīkams un pozitīvs. Mūsu mērķis bija uztaisīt labu latviešu repa gabalu un, manuprāt, mums tas izdevās kā cerēts.”

“Zemes stunda” tika radīta dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” 2. sesijas ietvaros, kura norisinājās šī gada pavasarī ar mērķi veicināt vietējo un starptautisko mūzikas industrijas pārstāvju savstarpējo sadarbību, celt profesionalitātes līmeni, kā arī apmainīties ar pieredzi. “RIGaLIVE” 2. sesija norisinājās trīs dienas, kurās dalībnieki tika sadalīti komandās, lai katra komanda vienā dienā radītu kādas jaunas dziesmas demo versiju. Tajā piedalījās 24 mūziķi, to starpā Jānis Aišpurs, Aija Andrejeva, Linda Leen, ansis, Arnis Račinskis un Markus Riva. No 16 nometnē tapušajām kompozīcijām “Zemesstunda” ir pirmā dziesma, kura tiek nodota klausītājiem.“Zemesstunda” pašu “RIGaLIVE” dalībnieku starpā tika atzīta kā nometnes labākā dziesma. Balvā par šo visiem trim dziesmas autoriem no Red Bull tiek dāvināts pilnībā apmaksāts brauciens uz Polijas mūzikas festivālu “Open’er”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit