Skip to content

E.V. un Veiders izdod albumu „Jaunā Pagrīde”

Latviešu reperis E.V. un bītmeikeris VEIDERS ceturtdien, 20.aprīlī, izdeva jaunu mūzikas albumu “JAUNĀ PAGRĪDE”. Tajā vēl piedalās tādi hip-hop mākslinieki kā Edavārdi, goča, Kaizers,  xantikvariāts u.c. Albuma vizuālais saturs tapis ciešā sadarbībā ar TimelessR. radošo komandu, kā arī VEIDERA rokrakstu. Grafiskā dizainere, vizuālā satura autore – MEGI jeb Katrīna Megija Deičmane. Par albuma ierakstiem un skaņas apstrādi parūpējās Kaizers. Albums ir pieejams visās straumēšanas platformās un TimelessR. YouTube kanālā.

LAICĪGI VĒLAMIES BRĪDINĀT, KA ALBUMĀ TIEK IZMANTOTA NECENZĒTA UN VULGĀRA VALODA!

Albums “JAUNĀ PAGRĪDE” sastāv no 13 kompozīcijām. Visi skaņdarbi ir ar satīras, pašironijas un grandiozitātes pieskaņu. Atklāti tiek pausti viedokļi par samērā jūtīgām tēmām, tiek izcelts mākslinieka E.V. liriskā “Es” augstprātīgais personāžs, savukārt, pilnā apjomā izpausta bītmeikera VEIDERS tehniski agresīvā un daudzveidīgā mūzika.

“Izlaidīsim tradicionālos “mēs ļoti smagi strādājām pie šī” – tas ir vairāk kā skaidrs – un ķersimies vērsim pie ragiem. Šis albums nav paredzēts tiem, kas ir viegli aizkaitināmi vai zem 18 gadiem. Tas ir rupjšs, vulgārs un izmanto visas iespējamās valodas īpatnības un vārdu spēles taktikas, lai parādītu, ko var panākt latviešu repā. Bīti ir smagi un paredzēti jaudīgām tumbām. Šī ir “JAUNĀ PAGRĪDE” un to arī attiecīgi nosaukumam vajadzētu tā uztvert. Tas ir latviešu hip-hops, bez filtra, savā tīrākajā būtībā.”

-E.V. komentē jaunāko sniegumu.

Autori kopdarbu raksturo kā ceļojumu jaunā pasaulē, kur vienā stūrī notiek patiesības meklēšana, bet citā notiek ballīte. Tajā nav lineāra koncepta vai stāsta, kam sekot līdzi. Audiāli tā drīzāk atgādina paralēlu realitāti, kurā var dzīvot, kamēr mūzika skan.

“Šis albums, manuprāt, tapa īstajā brīdī, radošā brīvībā, bez nekādiem sākotnējiem nodomiem vai uzspiestiem apstākļiem. Atceros, kā pirms pāris gadiem, iesākot sadarbību ar E.V., runājām, ka varētu uztaisīt kādu singlu vai EP ar pāris skaņdarbiem. Nebija pat doma par kopīgu albumu, bet, laikam ejot, radās vairākas jaunas idejas, tika atlasīti un izķerti jaunie beati, kad beigās mēs attapāmies ar 13 treku albumu. Šis kopdarbs ir nācis no sirds un ielu kultūras, nedomājot par citu viedokli vai sabiedrības standartiem. Tas ir, manuprāt, mūsu abu labākais darbs līdz šim, kur tiek pilnā mērā parādīta mūsu radošā pieeja, unikalitāte un daudzveidība.”

-VEIDERS komentē albumu.

E.V. ir 23 gadus jauns hip-hop māsklinieks no Ikšķiles/Ogres, kurš raksta un izpilda dziesmas gan latviešu, gan angļu valodā. Viņš ir dalībnieks divās latviešu hip-hop apvienībās – Kreisais Krasts un  Brīvrunu Projekts. Savas gaitas mūzikā viņš uzsāka 2016.gadā, debijas albumu “Imperfect World” publicējot 2017.gadā (ierakstīts Dirty Deal Audio studijā). Sekojot šim projektam, nākamais publicētais albums bija “2018” (ieraksts – rolands če), ko pats reperis vairāk dēvē par dziesmu krājumu, nekā vienota koncepta ierakstu. 2022.gadā mākslinieks izlaida konceptalbumu “Smoke & Mirros” (ieraksts – rolands če). Tagad jau reperis E.V. gatavojas nākamajai lielajai relīzei, kas būs albums ekskluzīvi kopā ar latviešu bītmeikeri VEIDERS (plašāk zināms kā pavadījuma autors repera anša “Bimini” un “Sports” skaņdarbiem) ar nosaukumu “JAUNĀ PAGRĪDE”, izdošanas datums – 2023.gada 20.aprīlis.

E.V. ir uzstājies vairākos pasākumos gan kā solo izpildītājs, gan arī ar iepriekš minētajām apvienībām. Koncerti notikuši gan mazākos klubos, gan lielākajos Latvijas festivālos, piemēram, “Positivus”, “SummerSound”, “Baldones Waterfest”, ar apvienību Brīvrunu Projekts iesildījis Gustavo Arēnā Rīga, ar individuālo performanci iesildījis Odu un goču Palladium u.c.

Spotify

VEIDERS, pazīstams arī  kā ”CHRIS VADER”, ir latviešu producents/DJ, kurš savu darbību uzsāka 2010.gadā. Agrāk pazīstams ar drum & bass apakšžanra jump up skaņdarbiem, iegūstot atpazīstamību ārpus Latvijas. Savukārt, pēdējo gadu laikā ir pārgājis uz hip-hop/trap mūzikas producēšanu ar kuru sāk atstāt savu iezīmi Latvijas hip-hop scēnā, sadarbojoties ar tādiem māksliniekiem, kā ansis, Steps, Kjuumanis, E.V., Būū u.c. Vigli atpazīstams ar savu tehnisko un smago skanējumu, kas lielāko daļu neatstās vienaldzīgu.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit