Skip to content

Eiropas līmeņa džezs Latvijā – Kārļa Auziņa kvartets koncertēs Rīgā

12.oktobrī pirmo reizi Latvijā koncertēs latviešu saksofonista Kārļa Auziņa kvartets,koncerts “Skaņu gleznas” notiks mūzikas nama “Daile” organizēto džeza vakaru ietvaros.Biļetes uz koncertu jau var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā.

Kārļa Auziņa kvartets ir muzikāli spēcīgu un līdzīgi domājošu mūziķu apvienība, kurumūzika ir par brīvību, savstarpēju uzticēšanos un dvēseli. Šo muzikālo savienību veidočetru dažādu kultūru pārstāvji – latviešu, poļu, zviedru un norvēģu. Kvartets izveidojiesDānijā, kur visi mūziķi dzīvo. Gan kvartetā, gan katrs indivudiāli, mūziķi ir dažādu prestižudžeza konkursu laureāti, kritiķu atzīti mūziķi Eiropā un pasaulē.

“Esmu patīkami satraukts, jo savu sastāvu uz Latviju vedu pirmo reizi un koncertus Latvijāvienmēr uztveru ar lielāku atbildību nekā uzstājoties kur citur Eiropā. Šobrīd ar kvartetustrādājam pie jaunas programmas, kas mūs ieved citā, no iepriekšējās atšķirīgā,dimensijā, kas mums caur mūziku jāizpēta,” par gaidāmo koncertu saka Kārlis Auziņš.Kvarteta muzikālo identitāti veido skaņu gleznas un kompozīcijas, kas kalpo kāsākumpunkts improvizētam ceļojumam, kur galvenais uzsvars tiek likts uz saspēli unsavstarpēju mijiedarbību. Šie elementi veido bagātīgu muzikālo pieredzi, kur abstrakcijasatiekās ar melodijām, meditatīvs miers un vienkāršība darbojas kopā ar enerģētiskāmpasāžām un virtuozitati.

Šis sastāvs izpilda Kārļa oriģinālkompozīcijas, kas ietekmējušās no Eiropas un Amerikasdžeza tradīcijām, latviešu un citu zemju folkmūzikas un 20., 21. gs. klasiskās mūzikas.Kārļa Auziņa kvarteta albums “Images in Regard of The Central Reference System”ieguvis kritiķu atzinību daudzviet eiropā, šogad tika nominēts arī mūzikas ierakstu gadabalvai “Zelta mikrofons” divās nominācijās, mūzikas kritiķis Jānis Žilde albumu ierindoja 25labāko 2016.gadā Latvijā izdoto mūzikas ierakstu vidū. Koncertā “Skaņu gleznas” skanēsgan kompozīcijas no šī albuma, gan jauni darbi, kas radušies pavisam nesen.Kārlis Auziņš – saksofoni (www.karlisauzins.com)Artur Tuźnik – klavieres (www.arturtuznik.com)Joel Illerhag – bass (http://joelillerhag.com)Simon Albertsen – bungas

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit