Skip to content

Ekoloģiskās mūzikas grupa “Ducele” izdos albumu “Tā viš’ i”!

Jau labu laiku Latvijas radiostacijās dzirdama latviešu ekoloģiskās mūzikas grupas “Ducele” dziesma “Kad tie zēni prūšos gāja”, bet jau pēc nedēļas viņi prezentēs savu debijas albumu “Tā viš’ i”. Albumā iekļautas 13 latviešu tautasdziesmu apdares. Ierakstā piedalījušies vairāki viesmūziķi, tostarp arī dziedātāja Ieva Sutugova.  

Kā skaidro paši grupas dalībnieki tad: “Ducele (no suitu mēles) ir vieglas konstrukcijas, ļoti mobili rati, kuros var diezgan daudz iekraut un tajos var ātri pārvietoties.  Tad nu mēs “ducelēsim” pa mūsu Tēvu zemes grambainajiem grants ceļiem un  pilsētu bruģiem kādu gadu desmitu noteikti.”

Grupas sastāvā muzicē ļoti pieredzējuši mūziķi: Andris Alviķis (kurzemnieks, līdzproducents, menedžmenta pīlārs, balss, bass, akordeons, vijole, flautas, multiinstrumentālists), Arnis Veisbārdis (vidzemnieks ar latgaļu un kurzemnieku “piešprici”, līdzproducents, menedžmenta atbalsts, balss, ģitāras, buzuki), Artūrs Uškāns (latgalietis, odioza un plaši pazīstama personība Latvijas folkmūzikā, akordeons, kokle, flautas, mandolīna, balss, multiinstrumentālists, komponists) un Mārcis Kalniņš (vidzemnieks, skaņu režisors, basģitārists, ģitāras, bandžo, multiinstrumentālists).

gada augustā Arnis Veisbārdis kopā ar savu cīņu biedru, no progresīvā roka un folkgrupas “Vecās mājas” laikiem, Andri Alviķi, ar bijušā kolēģa un komponista (Grammy balvas nominanta) Uģa Prauliņa svētību, pieņēma lēmumu izveidot projektu – lielo, vidējo un mazo festivālu, svinamo un nesvinamo dienu orķestri “Ducele”.

“Duceles” ratos ir iekrautas ap 60 latviešu tautasdziesmas no folkgrupas “Vecās mājas” repertuāra un karavīru ansambļa “Zvaigznīte” strēlnieku dziesmu cikla, kuras “Ducele” ir nolēmusi aranžēt un izpildīt ar zināmu humora un drastiskuma pieskaņu.

Alviķis un Veisbārdis ir dienējuši gandrīz vienā laikā karavīru ansamblī “Zvaigznīte” un ar strēlnieku dziesmu programmu, tajos tālajos padomju impērijas laikos, ir plūkuši laurus “Liepājas Dzintara” festivālā.

Par albumu Klāss Vāvere saka: “Pagaidām varam tikai minēt, kā šo laiku sauks pēc dažiem gadiem, bet dziesmas, protams, skan citādāk nekā otrās un trešās atmodas laikā. Jo viss ir citādāk. Vai tomēr nē? Tas ir viens no daudziem interesantiem jautājumiem – par laikiem, vērtībām, izpratni un mums pašiem, – ko uzdod šīs dziesmas. Un, kaut arī “Ducele” pie mums nāk ar vieglumu, jautrību un šķietamu bezrūpību, viņi neslēpj pavisam nopietnu cerību, ka šajās dziesmās iekodētais atmodas gars tiks sadzirdēts arī šoreiz.”

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit