Skip to content

“ELEKTROFOLK” JAUNUMI.

Šī gada 31.maijā Vidzemes koncertzālē Cēsis notiks grupas ElektroFolk lielkoncerts , kurā grupa atskaņos mūsdienīgi aranžētu tautas mūziku, kā arī nodos klausītāju vērtējumam jauno programmu –  grupas mūziķu oriģinālkompozīcijas ar dainu tekstiem. 

“Jaunā Elektrofolk programma “KĀ  TĀ  VAR” daudzās jomās mums pašiem ir kautkas ļoti negaidīts.” Klausītājus pārsteigs neparasti stilu savienojumi no ambienta minimālisma līdz progrock un Balkānu muzikas kaislībām, no kora balsu sapņojuma līdz pat virtuozai kompozīcijai ar nerātno dainu tekstu. Koncerta īpašie viesi –  jaunais VIDZEMES KRĀSU KORIS Imanta Toča vadībā. Koncerta videoprojekciju veido Viktors Keino.

“Mūsu vārds ElektroFolk drīzāk tulkojams kā “elektriskā tauta / elektriskie cilvēki”, kuri prezentē simbolizētu ETNO kultūru mūsdienīgā audiovizuāla valodā  arvien apstraktāk lietojot latvisko ETNO saturu. Ejam multikulturālajā Electro World music laukā.”

Jaunais singls  – “Daiļu Ratu Tirgotāji” mūzika: Ainārs Majors, teksts: latviešu tautas rotaļas vārdi ( pierakstijis Jurjānu Andrejs Rundalē  “Kur tie tādi, kur tie tādi, daiļu ratu tirgotāji”. Izdots 1920.gadā )

ElektroFolk redzējumā šī ir mazliet krimināli komiska dziesma ar atbilstošiem personāžiem no mūsu jaunās programmas “KĀ  TĀ  VAR”. Šajā dziesmā ir jaunā ideja  – mūsu klausītājiem ar mūziku iedot vairāk tēlainību, nekā tas ir pierast.  ”Ratu tirgotājus” mēs piedāvājam, kā jaunu virzienu gan ElektroFolk, gan radio vēsturē.  Mēs sākam radio kanālos “demonstrēt” audio “video klipus”. Tie ir tēlaini ar specefektiem “bagātināti”, varētu teikt – audio stāsti –  tādi, ka katrs klausītājs savā domu pasaulē uzreiz var filmēt visdullāko videoklipu – kādu vien spēj iedomāties – budžets neierobežots. Mēs, savukārt, varam kārtīgi ieekonomēt 🙂  

Grupa ElektroFolk tika izveidota 2012.gadā, kā pastāvīgi strādājoša, profesionāla komanda  ar ilgstošu un nopietnu darba plānu. To apliecina grupas dalība PASAULES KORU OLIMPIĀDES atklāšanas koncertā, veiksmīga cīņa LTV konkursa SUPERNOVA finālā, kā arī uzvara 2014. gada skaņu ierakstu MIKROFONA GADA BALVĀ,  par albumu ELEKTRO saņemot zelta mikrofonu tautas un pasaules mūzikas nominācijā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit