Skip to content

Elektroniskā indie grupa Tree of Dawn izdod mākslas albumu “Electric Tree”

Elektroniskā indie grupa “Tree of Dawn”, kurā apvienojušies mūziķi no Latvijas un Kipras, nāk klajā ar mākslas albumu “Electric Tree”. Albumā apkopoti mūziķu ceļojumos gūtie iespaidi, pārdomas un atziņas.

Grupas “Tree of Dawn” sastāvā ir Ronja Burve (balss), Kristoss Jerolačitis (taustiņinstrumenti) un Andreass Jerolačitis (elektriskā ģitāra). Grupas sākums meklējams studiju laikā, kas tas bija duets balsij un klavierēm. 2016. gadā duets izdeva laikmetīgā džeza žanrā ieturēto debijas albumu “Journey”.

Aptuveni divus gadus pirms “Electric Tree” tapšanas sākotnējais duets pavadījis pārceļoties un dzīvojot dažādās valstīs (Nīderlandē, Kiprā, Indijā). Šie ceļojumi ļoti ietekmējuši grupas dalībnieku skatījumu uz dzīvi un mūziku.

Līdz ar vēlmi eksperimentēt ar jaunām idejām un skaņām arī grupas kopskaņa ir mainījusies- iesaistīti analogie sintezatori, kā arī paplašinājies grupas sastāvs, pieaicinot ģitāristu Andreasu Jerolačiti, kura unikālā ģitārspēle un muzikālā personība arīdzan kļuvušas par grupas skanējuma neatņemamu sastāvdaļu.

Grupas dalībniece Ronja Burve stāsta – iedvesma albuma atnākusi, apkopojot iespaidus par svešām kultūrām un, tālumā esot, atrodot māju sajūtu sevī. Sadarbojoties ar mūziķiem ārzemēs, plašāk iepazīstot dažādus mūzikas žanrus.

“Ir skaņdarbs, kuru iedvesmojusi 9 stundu garas teātra izrāde, kuras sastāvā Kristoss apceļoja visu Nīderlandi. Ir skaņdarbs, par kura tapšanu paldies jāsaka Latvijas dabai. Popa un sintezatoru skaņdarbus noteikti ietekmējis laiks, ko pavadījām Mumbajā, Indijā. Savukārt skaņdarbi no eksperimentālākā gala atspoguļo Amsterdamas eksperimentālās mūzikas scēnu, kur radošajai izpausmei robežu nav.”

“Electric Tree” pieejams tikai digitālā, augstas kvalitātes wav formātā. Savukārt albuma pievienotā vērtība ir ierobežotas tirāžas mākslas komplekts, kas tapis sadarbībā ar kipriešu mākslinieku Džoniju Avramides. Komplektā ietilpst trīs iepriekš izdotu singlu mākslas plakāti, ievietoti albuma mākslas kartona vāciņā.

Albumu iespējams iegādāties “Tree of Dawn” internetveikalā, kā arī tas pieejams visās interneta straumēšanas vietnēs.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit