Skip to content

Elektroniskās mūzikas projekts “northern c” izdod debijas albumu.

Jau šo piektdien, 8. aprīlī, plkst. 22:00 Kaņepes Kultūras centrā norisināsies grupas “northern c” debijas albuma prezentācijas pasākums.

“northern c” ir jauns elektroniskās mūzikas projekts no Rīgas, kura pamatsastāvu veido divi domubiedri – Matīss Runtulis, plašāk zināms kā Mr. Myster un Miķeļis Putniņš, projekta “Ezeri” autors.  Grupai ir raksturīgs elektroniskās mūzikas skanējums, kurš tiek papildināts ar vokāliem, ģitāras un citiem dzīvo instrumentu skaņu elementiem, kopā veidojot neparastu skaņu sakausējumu.

Grupas “northern c” pašnosaukto debijas albumu caurvij tēmas par neaprastiem apziņas stāvokļiem, neparastiem rītiem, naksnīgiem ceļojumiem, nāvi caur nesaprašanu un nepieņemšanu, kā arī atdzimšanu.

Koncertā sastāvam pievienosies Elza Rozentāle (vokāls) un Andris Strazds (vokāls, ģitāra), kuri piedalījās albuma tapšanā, kā arī Matīss Repsis (taustiņinstrumenti, perkusijas) un Rūdolfs Dankfelds (bungas). Tāpat “northern c” neatņemama sastāvdaļa ir mākslinieks Fricis Kalvelis, kurš rūpējas par grupas vizuālo noformējumu un video projekcijām performancēs.  Cenšoties izvairīties no mūsdienām raksturīgā mūzikas producēšanas veida, izmantojot datoru, “northern c” dalībnieki neatlaidīgi meklē veidus, kā elektronisko mūziku radīt, izmantojot dažādus mūzikas instrumentus un ierīces – ģitāras, basģitāras, Akai MPC, bungmašīnas, sintezatorus, kā arī atstājot plašu vietu eksperimentiem ar balss ierakstiem. Šādā veidā arī ieraksta process līdzinājās teju dzīvam koncertam.  Debijas albums ir tapis pagājušā gada rudens un ziemas naktīs, strādājot pie albuma ieraksta “Dirty Deal Audio” HQ studijā. Vairākās reizes northern c ir arī uzstājušies tādos Rīgas klubos, kā “Autentika”, “Aristrīds”, “Pūce” un citur.

Ieejas maksa prezentācijas pasākumā ir 1 EUR, sākums plkst. 22:00., “Kaņepes Kultūras centrā”, Skolas ielā 15, Rīgā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit