Skip to content

Elizabete Balčus ar videoklipu dziesmai Narcissism Purgatory izziņo jaunā albuma iznākšanu un koncerttūri Kanādā

Šodien, 16.augustā eksperimentālā avantpopa dīva Elizabete Balčus nākusi klajā ar otro singlu Narcissism Purgatory, kuram ir tapis arī videoklips. Ar šo dziesmu Elizabete piesaka gaidāmo albumu, kas iznāks 16.septembrī Kanādas leibla Mothland paspārnē. No 31.augusta Elizabete dosies koncerttūrē, kuras ietvaros sniegs vairākus koncertus Kanādā.

Video tapis sadarbībā ar mākslinieci Zani Zelmeni, un ir otrais albuma vēstnesis no topošā albuma Hotel Universe. Ar Zani Elizabete ir sadarbojusies arī iepriekš, kad jūnija nogalē iznāca albuma tituldziesma un video.

Iedvesmots no misticisma un antīkās Ēgiptes mumifikācijas rituāliem, mūzikas video stāsta par ego, jeb cilvēka dvēseles nāvi un atdzimšanu. Pilnīga subjektīvās identitātes zaudēšana, ārpus ķermeņa pieredze un citi ar ego saistīti jēdzieni ir pausti šajā videoklipā. Tas uzņemts Ziemeru muižā šī gada jūnijā, piedaloties māksliniecei Brendai Jansonei, kas veidoja videoklipa vidi, izmantojot savus mākslas darbus – no silikona izlietās cilvēku ķermeņu daļu aprises.

“Pati dziesma ir albuma tumšākais pagrieziens – tā radās no panikas lēkmes, kura mani pārņēma kādā Lietuvas festivālā, saplūstot ar Rīgas masāžas salonā piedzīvoto. Es iemigu salonā, kurā masāžiste atstāja mani vienu uz kādu pusstundu, ietītu plēvēs, un es iztēlojos, , ka tieku mumificēta. Tā bija drīzāk murgaina, nevis relaksējoša pieredze, bet es to uztveru kā rituālu, kas  atbrīvoja mani no sava ego,”’ stāsta Elizabete.

Narcissism Purgatory tikai ierakstīta Rīgā – daļēji mūziķes istabā, daļēji Silvestra Zemgala studijā. Ierakstā piedalījās arī slavenais britu komiķis Džeimss Akasters (James Acaster), iespēlējot  bungas, kā arī ukraiņu modele Olga Jakuševa, ierunājot dažus “masāžistes tekstus”. Ar Olgu Elizabete iepazinās Lietuvā, un viņa bija tā, kasi mierināja mūziķi panikas lēkmes laikā. Savukārt Džeimss Akasters iepriekš bija rakstījis par Elizabetes Balčus iepriekšējo albumu savā grāmatā, kā arī stāstījis par to savā BBC podkāstā, bet vēlāk uzaicināja viņu iespēlēt flautu paša producētajam albumam, kas vēl tikai iznāks. Dziesmu, tāpat kā visu albumu miksēja Silvestrs Zemgals, bet analogo māsteringu veica Henriks Lips (Henryk Lipp) Zviedrijā.

Pēc albuma iznākšanas Elizabete dosies arī Kanādas koncerttūrē, kā arī sniegs vairākus koncertus Eiropā. 13.oktobrī Elizabete uzstāsies arī Rīgā, galerijā NOASS.

Koncerttūre ir tapusi sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammu “Neakadēmiskās mūzikas atbalsts”.

Tūres datumi:

31.08.2022 – Toronto, ON @ St. Matthew’s Clubhouse

03.09.2022 – Rouyn-Noranda, QC @ FME – Scène Vidéotron

08.09.2022 – Québec City @ Le Pantoum

09.09.2022 – Montréal, QC @ L’Escogriffe Bar Spectacle

10.09.2022 – Ottawa, ON @ Galerie SAW Gallery

6.-8.10.2022 Showcase fest Changeover – Belgrade, Serbia

13.10.2022 –  NOASS, Riga, Latvia

27.-28.10.2022 Kestner Gesellschaft mākslas muzejs. Paula Rego izstādes atklāšana. Hannover, Germany

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit