Skip to content

Elizabete Vētra izdod dziesmu Ukrainas atbalstam

Šogad, 9.maijā, Latvijā tiek godināti Krievijas militārās agresijas rezultātā cietušie un bojā gājušie Ukrainas civiliedzīvotāji un bruņoto spēku militārpersonas. Lai izteiktu līdzjūtību un atbalstu Ukrainas tautai, dziesmu un video “We will rebuild Ukraine” publicējusi mūziķe Elizabete Vētra. Mūziķe zināma kā grupas “Franco Franco” soliste un dalībniece tādos projektos kā “Visas Taisnības” un fonds “Līdzskaņa”. Šī dziesma ir Elizabetes pirmā solo dziesma.

Ideja par dziesmu un video radās iedvesmojoties no Katrīnas Gupalo īstenotā projekta “Latvia for Ukraine”, kura ietvaros tapa dziesma “Resistance”, tajā piedaloties vairāk nekā 40 mūziķiem, to skaitā arī Elizabetei Vētrai.

“Mūzika ir spēcīgs izteiksmes veids, universāla valoda, ar kuras palīdzību pasaule var kļūt vienotāka. Man nav tanku, ieroču un munīcijas, kuru nosūtīt Ukrainai, bet es varu likt lietā savu balsi, paust savu nostāju un iedvesmot citus darīt tāpat.”, stāsta Elizabete. “Krievijas izraisītā kara rezultātā Ukrainā nežēlīgā nāvē ir gājuši bojā un joprojām mirst cilvēki. Es noliecu galvu visu mirušo priekšā, sāpēs esmu kopā ar tiem, kuri ir zaudējuši savus tuvos un mīļos, un reizē arī sūtu cerības staru, ka mēs dosimies palīdzēt Ukrainu būvēt no jauna. Ukraina nav un nepaliks viena!”

Dziesmas ieraksts tapis skaņu inženiera un mūziķa Reiņa Kārkliņa vadībā. Video filmēts Cēsīs, Neredzīgo kvartāla telpās. Tā idejas autore un producente ir pati Elizabete, taču tik pat nozīmīgs šis projekts ir arī video operatoram Aleksandram Muižniekam un līdzproducentei Terēzei Stālmanei. “Mums visiem šis laiks ir kā spēcīgs atgādinājums tam, cik trausls jēdziens, mūsdienu šķietami demokrātiskajā un attīstītajā pasaulē, ir brīvība,” pārdomās dalās Aleksandrs. “Man šķiet, katram no mums kaut nedaudz ar saviem darbiem ir jāpievērš sabiedrības uzmanība tam, kas šobrīd notiek Ukrainā. Tieši šī iemesla dēļ projekts “We will rebuild Ukraine” man bija ļoti svarīgs un nozīmīgs. Paldies par iespēju paust arī savu nostāju un atbalstu Ukrainai tieši šādā veidā. Slava Ukrainai!”, papildina Terēze.

Visi dziesmas ienākumi tik ziedoti Ukrainas atbalstam.

Elizabete, Terēze un Aleksandrs aicina turpināt atbalstīt Ukrainas cīņu par suverēnu valsti un demokrātisku pasauli visos iespējamos veidos.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit