Grupa „Tērvete” dibināta 1988. gadā, un tās sastāvā jau kopš pirmsākumiem nemainīgi darbojas tērvetnieki Artūrs Reiniks un Oskars Andrušāns. Grupa pārsvarā izpilda dziesmas, kuru mūzikas un tekstu autors ir Artūrs Reiniks. Jaunas krāsas grupas repertuārā savā laikā ienesa sadarbība ar Mārtiņu Freimani, kura dziesmu gaišais optimisms ir kā pretsvars Artūra Reinika liriski smeldzīgajām melodijām.

Grupa uzstājas koncertos gan ar pavadošo sastāvu, gan divatā, kad izpilda gan savas oriģinālkompozīcijas, gan arī Latvijas populāro mūziku dažādos izklaides pasākumos. Pēdējos gadus dueta koncertos kā fona vokālistes darbojas arī Erita Karlsone un Kristīne Ozoliņa. „Tērvete” savas darbības laikā ir koncertējusi ne tikai daudzās Latvijas vietās, bet arī uzstājusies Vācijā, Anglijā un Kanādā.

2013. gada jūnijā, atzīmējot „Tērvetes” pastāvēšanas 25. gadadienu, tika izdots jubilejas albums „Dienvidu vējš”, kurā apkopotas pēdējos gados tapušās dziesmas, kā arī agrāk radīto skaņdarbu remiksi, kopskaitā 22 kompozīcijas. Albuma tematika ir mainīga, sākot no romantiskām dziesmām, līdz pat jautrām, eksotisko ceļojumu iespaidā tapušām kompozīcijām, bet to kopējo mūzikas stilu varētu raksturot kā šlāgerpopu. Kā bonuss albumā ir iekļautas trīs apvienības „Tērvete-Rīga” ziņģes, ko kopā izpilda grupa „Tērvete”, „Dobeles zemessargi” un Roberts Ošiņš. „Dienvidu vējš” ir dueta septītais albums, kas ir pieejams lejupielādei portālā „Doremi.lv”.