30
Dec

Apvienībai Kontraflovs jauns singls un gada apkopojums

Kā jau katru gadu, arī 2018. gada izskaņā cilvēki mēdz atskatīties uz padarīto. Arī Latvijas hip-hop apvienība Kontraflovs nav izņēmums. Šis gads grupai bijis īpaši darbīgs. Un pat pašā gada izskaņā grupa paspējusi savus fanus iepriecināt ar sirsnīgu un mīlestības pilnu dziesmu.

2018. gadu Kontraflovs iesāka noslēdzot savu pirmo Latvijas koncertturneju, kas tika organizēta par godu grupas albumam “SSB” jeb Sātans Sarkanos Brunčos; albumā līdzdalību ņēma arī tādi mākslinieki kā Edavārdi, ansis, Ozols, Pionieris. Noslēdzot savu pirmo turneju, Kontraflovs turpināja iesākto un kā nākamo projektu publicēja videoklipu sadarbība ar ļoti skandalozo cilvēku ar segvārdu “Neids”. 

Jāteic, ka šī sadarbība izraisīja plašas diskusijas un pārdomas, taču, lai rastu sirdsmieru, šeit ir iespējams iepazīties ar šī projekta ideju.

Nākamais projekts jādefinē kā izteikts interneta projekts - videoklips dziesmai “Ej Na*uj”. Lai arī lirikas skarbas un rupjas - dziesma savu rezonansi ieguva. 

Savukārt 180 grādu izmaiņu iemantoja grupas nu jau nākamais videoklips dziesmai “Neticīgie”, kurai remix versiju izveidoja un arī klipā piedalījās grupa “Double Faces Eels”, kuri šogad ir īpaši aktīvi savu vārdu nesuši pasaulē.

Īpaši ražīga grupai bija tieši gada otrā puse, kad grupa izdeva savu nākamo studijas albumu “PPTKD” jeb Pasaule Pieder Tiem, Kuri Dara. Šajā albumā līdzdalību ņem arī tādi mākslinieki kā dziedātājs Devin Williams no ASV, Pēteris Upelnieks, VIŅA, Pionieris un Double Faced Eels. Par godu šim albumam, grupa organizēja vēl vienu Latvijas koncertturneju, kā arī priecēja savus fanus ar videoklipiem no albumā dzirdamajiem singliem. Kā piemēru var minēt sirsnīgo dziesmu “PPTKM” jeb Pasaule Pieder Tiem, Kuri Mīl. Dziesmā līdzdalību ņem arī Latvijas repa izpildītāja Zelma Jēgere jeb VIŅA. Dziesma ir veidota, lai atbalstītu Latvijas LGBT komūnu un liktu aizdomāties, ka mīlestībai rāmju nav.

Pēc pavisam neilga laika Kontraflovs publicēja videoklipu dziesmai “Gājputni”, kur grupa runāja par emigrāciju un repatriāciju, kas Latvijai īpaši pēdējos gados bijusi ļoti aktuāla tēma. Un par godu Latvijas simtgadei, aicinot aizdomāties, ka “zāle citur vienmēr šķitīs zaļāka”.

Kā nākamais projekts grupai bija singls “Trīs Musketieri” kopā ar dziedātāju Danny Silver.

Īsi pēc tam tapa vizualizācija dziesmai “ASM”, kurā dalību ņem arī Pionieris.

Gada izskaņā grupa publicēja trešo daļu no sava “Attiecību Blūzs” projekta jeb Blūzs III, kurā šoreiz dalību ņem dziedātāja Līva Komarovska. Dziesma ir izteikti sirsnīga un pilna ar mīlestību. Noteikti skaņdarbs, ko klausīties gada izskaņā un gaidot Valentīndienu.

Ja neņem vērā grupas koncertturnejas un virkni ar singliem un videoklipiem, grupa veidoja arī citus koncertus un papildināja savas apģērbu līnijas rindas ar jauniem t-krekliem, siltiem džemperiem, lai sasildītos ziemas laikā un ar sviedru nosūcējiem aktīvā dzīvesveida piekritējiem.

Kontraflovs ir hip hop producentu un izpildītāju apvienība, kura iemantojusi daudzu fanu atbalstu un raisījusi dažādas diskusijas, pateicoties saviem darbiem. Kontraflovs darbojas Latvijā un ASV (Hjūstona, TX), dalībnieki – Artūrs Rikmanis, Dāvis Strauss un Ritvars Paraģis – paši producē, raksta, apstrādā un izpilda visus savus skaņdarbus.