19
Mar

JERUZALEMES DEDZINĀTĀJI NO BAUSKAS IZDOD DEBIJAS IERAKSTU

Mazdārziņu noskaņu mūzikas projekts “Jeruzalemes Dedzinātāji” 19. martā publicē savu pirmo ierakstu “7’9”. Ierakstā apkopoti pēdējā laika posmā tapušais materiāls, kas iezīmē projekta mēģinājumus apvienot elektronisko un akustisko mūziku.

 

“Jeruzalemes Dedzinātāju” aizsākumi meklējami Bauskas apkaimē, kur leģendas par ugunsgrēkiem ir jo sevišķi spilgtas. Konkrētais notikums iz Bauskas apriņķa hronikām vēsta, ka septiņpadsmitgadīgs “garā vājš skroderzellis” Mihaels Kristofers Heinšs 1733. gada martā esot nodedzinājis Bauskas Sv. Trīsvienības baznīcu. Atklājot, ka jaunietis bez baznīcas bija nodedzinājis vēl 10 citus Bauskas namus, vietējie iedzīvotāji sašutumā piespieduši jaunieša tēvu sadedzināt savu dēlu sārtā, kas tika sakrauts turpat no baznīcas nodeguļiem.

 

Kaut arī  “Jeruzalemes Dedzinātāji” nav ticīgi puiši, taču šis hroniku vēstījums atstāja gana paliekošu iespaidu, kā ietekmē puiši nolēmuši apvienot spēkus muzikāla projekta izveidei. Līdz ar to uguns ir ieņēmusi visai spēcīgu simbolisku nozīmi grupas daiļradē. Dalībnieki iepriekš piedalījušies dažādās grupās un projektos kā Oyaarss & Neļaudis, Basta, Nepilngadīgā Anna, Vonko u.c. Darbības laikā paspējuši uzstāties vairākos vietējos un starptautiskos festivāos, tostarp “Maschinenfest” (Vācija), “Heliosphere” (Igaunija), “LabaDaba” un “Skaņu Mežs”.

 

Jaunais ieraksts tiks prezentēts Kaņepes Kultūras centrā 20. martā, vakara muzikālo programmu papildinās  videoprojekcijas no VJ Wickiss. 

 

 

Bandcamp: https://arsonistsofjerusalem.bandcamp.com

Music video: https://youtu.be/u-HjS3bKzoY

Facebook: https://www.facebook.com/arsonistsofjerusalem

Soundcloud: https://soundcloud.com/arsonistsofjerusalem

EP teaser: https://youtu.be/uq3IfmQHHt0

EP presentation event: https://www.facebook.com/events/365296773671597/