Skip to content

Evija Smagare laiž klajā savu debijas albumu

Šodien, 21. oktobrī, dziedātāja un dziesmu autore Evija Smagare publicē savu pirmo albumu “Lai noskan klusums”.

“Lai noskan klusums” –  klusums ir sākums visam, gluži kā diena pirms lielā sprādziena. Klusumā var dzirdēt visu un nedzirdēt neko, klusums ir patiess un trausls, tas ir netverams.

Albumā ir iekļautas 10 kompozīcijas latviešu, angļu, kā arī krievu valodās, pie kurām darbs tika uzsākts 2018.gadā.

Muzikāli albums ieskicē dažādus stilus, sākot no pop, rock, hip-hop, R’n’B un beidzot ar indie, electronic, kas piešķir albumam netradicionālu skanējumu.

Albuma vēstījums ietver eksistenciālas tēmas, kur mijās ikdienišķas situācijas, kas saistās ar attiecībām, izvēlēm, drosmi, kā arī ar globālākiem tematiem- par pasauli un cilvēka vietu tajā.

“Mani vienmēr ir fascinējis tas, kā mūzika un skaņa spēj radīt cilvēkā sajūtas, tās ietekmēt un mainīt, tāpēc arī rakstot šo albumu, mans galvenais noteicošais faktors bija sajūta. Man ir svarīga dziesmas vēstījuma un skaņas sinerģija, jo apvienojot šos abus elementus veiksmīgā kompozīcijā, var nonākt pie vēlamā efekta. Es ar prieku eksperimentēju, tāpēc centos sevi neierobežot ne stilistiski, nedz arī tematiski, kas, manuprāt, ir pilnīgi normāli, strādājot pie sava pirmā albuma un meklējot savu muzikālo virzienu.” Tā par albumu saka Evija.

Šo stilistisko dažādību ietekmēja arī sadarbības ar pašmāju māksliniekiem- producentu Makree, reperi Nakts un multimākslinieku Artūru Jenotu, kuri piešķīra albumam atsvaidzinošu skanējumu.

Teksta un mūzikas autore ir pati Evija. Albuma producents ir Armands Varslavāns, kurš ir arī mūzikas līdzautors. Vairāku dziesmu tapšanā ir piedalījušies Evijas grupas biedri Mareks Logins (bungas), Jānis Aizupietis (taustiņi), Rūdolfs Iļķēns, jeb Rugo (elektronika), Andrejs Orlovs (basģitāra), Reinis Petrovičš (basģitāra).

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit