Skip to content

Festivāls “BILDES 2018” aicina uz “Jauno dziesminieku koncertu”

Ceturtdienā, 15. novembrī, klubā “Kaļķu Vārti” notiks “BILŽU Jauno dziesminieku koncerts”. Šī būs tā reize, kad koncertā katra dziesma būs īss, unikāls stāsts – personīgās un pasaulīgās pārdomās, ietērpjot tās skanīgās melodijās, ar klausītājiem dalīsies dažādu paaudžu dziesminieki.

“BILŽU Jauno dziesminieku koncerts” izceļas ar dvēselisku atmosfēru un klausītājiem dod iespēju būt skatuvei pēc iespējas tuvāk, šādi kļūstot par vienu no savējiem. Dziesminieku koncertos ir stilistiska un emocionāla daudzveidība, jo mūziķu pieredzi guvuši visdažādākajos projektos.

Kintija Alpe plašākai publikai būs zināma kā Rīgas Gospeļkora dalībniece arvien aktīvāk sevi piesaka solo – kā dziesminieci, šī gada vasarā publiskots singls “Satelīts”.  

Kintija saka: “Festivāls “BILDES”, manuprāt, Latvijā vienīgais mūzikas festivāls, kurā tiek pievērsta uzmanība gandrīz visiem mūzikas žanriem. “Jauno dziesminieku koncerts”  ir iespēja sadzirdēt jaunos, vēl tik plašai auditorijai nezināmos mūziķus. Savukārt pašam jaunajam dziesminiekam, tajā skaitā arī man, šis koncerts ir lieliska iespēja parādīt to, ko reizēm baidies rādīt citiem – savu oriģinālkompozīciju un to, ko tu ikdienā mīli darīt visvairāk – dziedāt, spēlēt, komponēt un rakstīt. Šis koncerts ir arī iespēja pilnībā ļauties mūzikai un atslēgties no ikdienas steigas, darot savu sirdslietu!”

Savukārt Edgars Rakovskis, kurš pazīstams kā metāla grupas “Relicseed” līderis, “Jauno dziesminieku koncertā” atklāj savu lirisko pusi. Viņš saka: “Kopš 2006. gada, kad “BILDĒS” piedalījos pirmo reizi, joprojām domāju, ka šis festivāls ir lieliska jauno grupu “atspēriena” platforma, iespēja satikties pieredzējušajiem skatuves kolēģiem un arī laba laika pavadīšana. No pieredzes varu teikt – katru gadu “Jauno dziesminieku koncertā” atrodas pa kādai pērlei (no pērnā gada prātā palikusi Ilze Fārte), kuru gribas noklausīties arī pēc koncerta. Domāju, ka arī šis gads nebūs izņēmums, tāpēc uz tikšanos 15. novembrī (un, protams, arī pārējos “BILŽU” koncertos)!”

Viens no pieredzes bagātākajiem Jauno dziesminieku koncerta dalībniekiem būs Gatis Zotovs. Gatis savas radošās gaitas uzsācis kā dzejnieks, kuru atzinīgi no vērtējis pat Jānis Elsbergs. Festivāla “BILDES 2003” Zotovs piedalās jau kā mūziķis.

Gatis saka:  “Festivāls “BILDES” man ir ļoti īpašs ikgadējs notikums, jo pavisam noteikti man muzicēšana festivālā ir kļuvusi par tradīciju kopš 2003. gada, kad tieši mūzikas klubā “Kaļķu vārti” bija mana pati pirmā publiskā uzstāšanās. Šo gadu laikā esmu piedalījies arī folkkoncertos un Jauno grupu un jau pieredzējušo mūziķu kopprojektu koncertos, bet nu atkal jau dažus gadus esmu kļuvis par “Jauno” dziesminieku – nu jau droši varam teikt ar vairāk nekā 10 gadu stāžu. Katrā koncertā izpildu savas jaunākās dziesmas – tā tas būs arī šogad. Personīgi man ir aktīvāki un mazāk aktīvi muzicēšanas periodi, tāpēc ikgadēja piedalīšanās festivālā “BILDES” ir  “atzīmēšanās” sev un citiem, ka vēl aizvien nodarbojos ar mūzikas radīšanu.”

Jauno dziesminieku koncerts notiks 15. novembrī plkst.19 klubā “Kaļķu vārti”. Koncertā uzstāsies Gatis Zotovs, Dārta Legzdiņa, Henrijs Eduards Mucenieks, Kintija Alpe, Renārs Veličko, Mārtiņš Križevics, Elīzabeta Krēģere, Matīss Skrebelis, Arnis Ozoliņš, Māra Kalniņa un Andis Jēkabsons, Matīss Kalniņš, Laura Lo, Agija Kalve, Edgars Rakovskis, Anete Kozlovska,  Lukass Edgars Lappuķe, Mikus Straume.

Laikā no 4. novembra līdz 1. decembrim mūzikas un mākas festivāls “BILDES” klausītājiem piedāvā deviņus dažādas stilistikas koncertus, kas norisināsies “Koka Rīgā”, klubā “Kaļķu vārti”, mūzikas namā “Daile”, Spīķeru koncertzālē un Rīgas Kongresu namā.

Festivālu atbalsta: Rīgas dome, “Danske Bank”, t/c “Spice”, “Pata kokmateriāli”. Informatīvie atbalstītāji: “Radio SWH”, draugiem.lv, inbox.lv, “apriņķis.lv”, “Privātā Dzīve”, “Rīga TV24”, “Pilsēta 24”, “Chaula TV”, “1188”, “Mūzikaspasaule.lv”, “KultūrasVēstis.lv”, “Parmuziku.lv”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit