Skip to content

Festivāls “Country Bauska” – jau pēc divām nedēļām!

Jau pēc divām nedēļām norisināsies starptautiskais “Country Bauska” festivāls 2019, tam 21. reizi pēc kārtas, 12. un 13. jūlijā, izskanot Bauskas Pilskalna estrādē. Klausītājus priecēs tādas pašmāju mūzikas leģendas kā “Latvian Blues Band”, “Dakota”, “Sestā Jūdze” un citas. Viesošanos Bauskā savā pasaules turnejā iekļāvis leģendārais ģitārists Alberts Lī un “Cousin Hatfield”. Šī gada festivāla kopējais mērķis ir atklāt kantrīmūzikas žanra daudzveidību un popularitāti pasaulē, iepazīstinot ar to festivāla apmeklētājus.

Mārtiņš Jātnieks, mūziķis, festivāla “Country Bauska” producents: “Līdz festivālam atlikušas mazāk nekā divas nedēļas. Pašlaik norisinās aktīvi sagatavošanās darbi. Paralēli tam, ka teritorijā būs divas skatuves, uz kurām divu dienu garumā kāps virkne pasaulē un Eiropā atzītu mākslinieku, kā arī pašmāju zvaigznes, 13. jūlijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 14.30 Bauskas novada domes stāvlaukumā norisināsies brīvkoncerts, kas būs pieejams kā pilsētas iedzīvotājiem, tā arī novada viesiem. Plašā festivāla programma ļaus apmeklētājiem gan iepazīties ar mūzikas žanra aktualitātēm pasaulē un Eiropā, gan pavisam noteikti nodrošinās iespēju “izdziedāties” pie vietējo mūziķu dziesmām. Arī es, kopā ar savu radošo grupu uzstāšos festivāla otrajā dienā, tāpēc pašlaik papildus organizatoriskajiem darbiem, ar grupu norisinās arī visai intensīvi mēģinājumi. Repertuārs ir gatavs, un viena no dziesmām, ko dzirdēsiet no mūsu puses Bauskā, ir jaunākais skaņdarbs “Tavas acis”. Tiekamies tur!”

Festivāla producents Uldis Ozoliņš: “Esmu pārliecināts, ka mūsu šī gada festivāls būs viens no spilgtākajiem Eiropā. Mums izdevies piesaistīt divus izcilus ārzemju māksliniekus. Ja aplūkojam līdzīgu festivālu programmas kaimiņos, tad mūsu programma ir krietni profesionālāka un piesātinātāka. To apliecina arī lielā interese no ārzemju žurnālistiem un klausītājiem. Jau sen vairs nav pieejamas brīvas vietas novada tuvākajās viesnīcās. Šogad esam iekļāvuši programmā rindu jaunu latviešu kolektīvu, kuri pēdējos gados sevi lieliski apliecinājuši šajā žanrā. Mūsu mērķis ir sasniegt labākā Eiropas kantrī festivāla statusu un uzskatu, ka šis gads tam būs nopietns pieteikums.”      

“Festivāla noslēgumā apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt kantrīmūzikas leģendas Alberta Lī ģitāras skaņas. Viņš bieži muzicējis kopā ar Ēriku Kleptonu, pēdējā laikā mūziķim ir koncertprogrammas ar Vinsu Džillu un Villiju Nelsonu. Pirmo reizi prestižajai “Grammy” balvai viņš tika nominēts kā komponists, kad sarakstīja dziesmu “CountryBoy”, ko izpildīja Rikijs Skags. 2002. gadā viņam piešķirta “Grammy” balva kā labākajam kantrimūzikas ģitāristam. Latvijā Albertu Lī jau pazīst, jo pirms vairāk nekā desmit gadiem, kad Pits Andersons Rīgā organizēja rokenrola festivālu, viņš uzstājās kopā ar grupu “Rhytm Kings”

Kā otrs galvenais mākslinieku kolektīvs “Cousin Hatfield” ir vieni no retajiem Eiropā, kas uzstājas western swing stilā. Tas noteikti ir viskrāšņākais no visa ko kantrī mūzika piedāvā, proti – tradicionālā kantrī sintēzi ar džeza mūziku. Tā ir tehniski sarežģīta un no mūziķiem prasa augstu profesionalitāti. Tajā pašā laikā western swing ir ļoti dzīvespriecīgs, piesātināts ar  aranžējumiem un galvenais – dejot aicinošs. Salīdzinājumam varam atgādināt  “Asleep At The Wheel”  viesošanos Bauskā 2008. gadā. Jāpiebilst, ka pērn “Cousin Hatfield” pēc žurnālistu vērtējuma tika atzīts kā ”labākais jaunienācējs” Eiropas kantrīmūzikas rotācijā,” stāsta U. Ozoliņš.

Uz festivāla lielās skatuves uzstāsies arī Igaunijas grupa “Chick N Band”, vācu “Big S”, kā arī virkne pašmāju mūziķu: “Latvian Blues Band “, “Carnelian & Bekars Band”, “Sestā Jūdze”, “Dakota”, “The Rolltones” un “Martins Jatnieks Band”.

Savukārt, paralēli uz festivāla mazās skatuves uzstāsies: “Eddie Dove Band”, “Hank Williams Tribute” no Lietuvas, “Bekars”, Aivars Birzmalis un Jānis Misiņš, “Zelta kniede”, “Mustangs”, “CountrySide”. Tāpat, abu festivāla dienu garumā paredzēti līnijdeju priekšnesumi.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit