Skip to content

Festivāls “Laba Daba” papildina programmu ar īpašiem viesiem no Lielbritānijas “Mungo’s Hi Fi” un vairākiem pašmāju mūziķiem

Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba”, kā otros no ārvalstu viesiem, piesaka aktuālo Glāzgovas reggae kolektīvu “Mungo’s Hi Fi”, kā arī izziņo vairākus pašmāju mūziķus.

Līdz ar apjomīgu Jamaikas imigrantu ierašanos Lielbritānijā pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, tie sev līdzi atveda arī Jamaikas mūziku. Tā britu kultūrā iesakņojās ska un reggae dziesmu ritmi un tiem neatņemamā soundsystem kultūra – Jamaikai tipiskās tematiskās diskotēkas ar pašbūvētām skandām un dejām līdz rīta gaismai. “Mungo’s Hi Fi” ir veiksmīgi šo tradīciju turpinātāji – 2000. gadā dīdžeja un producenta Daga Peina (Doug Paine) izveidotā soundsistēma paliek uzticīga Jamaikas mūzikas specifikai. Gadu gaitā kolektīvs radījis savu ierakstu izdevniecību “Scotch Bonnet Records” un tā sastāvā šobrīd ir četri mākslinieki, kuri gan kopā, gan atsevišķi pārstāv “Mungo’s Hi Fi”. Apvienība sadarbojusies un turpina strādāt ar citiem žanra pārstāvjiem, tajā skaitā Max Romeo, “Dreadsquad”, Major Lazer, General Levy, Tippa Irie, Warrior Queen, Kalbata, Congo Natty, solisti Evu Lazarus un daudziem citiem. Līdz šim izdoti desmit albumi un “Mungo’s Hi Fi” skaņdarbi atskaņoti miljoniem reižu gan “Youtube”, gan citās straumēšanas platformās. “Mungo’s Hi Fi” papildina festivāla ārvalstu mākslinieku klāstu līdztekus jau izziņotajam Islandes elektroniskās mūzikas kolektīvam “GusGus”.

Kā pirmos no pašmāju mūziķiem festivāls izziņo apvienības “Dzeltenie pastnieki”, “Laika Suns”, “Rīta stienis”, “Jakob Noiman Festival Band”, “Inokentijs Mārpls”, “Baložu pilni pagalmi”, “Nostra”, “Voiceks Voiska”, “All Day Long”, “Depustūtes”, mūziķi Elizabeti Balčus, kā arī pavisam jaunu, taču pieredzējušu mūziķu projektu “Dīkstāve”.

Mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” jau trīspadsmito reizi norisināsies LU atpūtas kompleksā “Ratnieki” Līgatnes pagastā, šoreiz – no 12. līdz 14. jūlijam. Uz piecām skatuvēm uzstāsies vairāk nekā piecdesmit mūzikas apvienību un dīdžeju, kā arī būs skatāmas vismaz desmit teātra izrādes, performances un dzejas lasījumi, daudz kino, radošās darbnīcas, sporta spēles, amatniecības tirgus, dzīvo sapņu dārzs un daudzas citas norises.

Festivāla skatuvju programma un paralēlo norišu klāsts tiks pakāpeniski papildināts un būs skatāms www.labadaba.lv un festivāla sociālo tīklu platformās.

Biļetes uz festivālu jau nopērkamas interneta vietnē https://ticketshop.lv .

https://www.youtube.com/watch?v=H8JYMX_sVVA

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit