Skip to content

Festivāls “Laima Rendez Vous Jūrmala” paplašina savas robežas

25.aprīļa pēcpusdienā golfa klubā “Viesturi” festivāla idejas autore un saimniece Laima Vaikule satikās ar festivāla organizatoriem, atbalstītājiem un mūziķiem, lai plašāk iepazīstinātu ar šīs vasaras festivāla programmu un gaidāmajiem pārsteigumiem.

Estrādes dīva Laima Vaikule visus klātesošos sveica pozitīvā noskaņojumā – tāpat, kā tiek aizvadīts viss festivāls: “Atmosfēra zālē koncertos un aizkulisēs ir ļoti jauka, draudzīga, mēs visi esam savējie un mums nav konkurences. Mūsu festivāls pastāv arī tādēļ, lai jaunos dziedātājus varētu parādīt visai pasaulei, savukārt jau leģendārie un atpazīstamie mākslinieki sniedz vēl papildu vērtību pašam festivālam – neviens nav jāpierunā, viņi visi brauc labprāt.”

Vaikule stāstīja par festivāla programmu, vienlaikus atceroties savas iepazīšanās ar māksliniekiem vai kopīgus piedzīvojumus. Festivāla koncepcijā svarīgi ir arī Latvijas mūziķi, kuri arī dalījās savā pagodinājumā būt par tā sastāvdaļu. Dziedātājs Jānis Stībelis bija optimistiski noskaņots: “Festivāls būs brīnišķīgs, laikapstākļi ir rezervēti saulaini un jauki. Un noteikti uz vietas radīsies arī pilnīgi jauni dueti, trio, kvarteti un varbūt pat veseli kori!” Samanta Tīna ar prieku atzina: “Esmu ļoti pagodināta būt šajā festivālā, centīšos darīt visu, lai to vēl vairāk izdaiļotu, lai festivāls ar katru gadu taptu aizvien krāšņāks.”

Festivāla un konferences viesi bija arī grupa DAGAMBA, kurus Vaikule atzina par ļoti talantīgiem mūziķiem un patīkamiem skatuves kolēģiem, ar kuriem ieplānots uzstāties kopā festivāla atklāšanas vakarā 20.jūlijā, kad koncertu kuplinās Liepājas simfoniskais orķestris, bet nākamajā dienā DAGAMBA un Vaikule iecerējuši izveidot īpašu priekšnesumu kopā ar Metropolitēna dīvu Hiblu Gerzmavu.

Vēl nedzirdētā aranžējumā, kombinācijā ar Karla Orfa kantātes “Carmina Burana” motīvu, skanēja Vaikules un DAGAMBA izpildītā dziesma “Par pēdējo lapu”, kas visus klātesošos pārsteidza ar enerģiju un oriģinalitāti.

Festivāla “Laima Rendez Vous Jūrmala” orgkomitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Šenkmans vēstīja par aizvien vērienīgākiem plāniem: “Šī gada festivāls plānots vēl grandiozāks, lai to ieraudzītu ne tikai klātesošie 2000 skatītāju, bet arī  vēl lielāka auditorija visā pasaulē. Koncerti tiks translēti ASV, Vācijā, Izraēlā, Kazahstānā, Ukrainā, Azerbaidžānā, Gruzijā, Krievijā un, protams, Baltijas valstīs. Pirmo reizi notiks arī translācija internetā, kopskaitā pārsniedzot 100 miljonu skatītāju auditoriju.”

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe izteica prieku, ka Jūrmalai un Latvijai ir šāda zvaigzne kā Laima Vaikule: “Jūrmala ir skaistākā pilsēta Latvijā, kura ir pelnījusi šādu festivālu. Esam priecīgi, ka Laima te dzīvo, ka viņa šeit rīko savu festivālu. Neaprakstāma sajūta būt sastāvdaļai no festivāla, kurā Laima rada burvīgu atmosfēru. Festivāls ir satikšanās vieta, kur mūzika pārvar jebkuras barjeras.”

Festivāls ir unikāls ar to, ka to atbalsta lielākie Latvijas uzņēmēji, kuri varbūt ikdienā ir konkurenti, bet šoreiz apvienojušies biedrībā “Jūrmalas Dzintars”, lai sniegtu savu atbalstu. Šī neformālā kluba vārdā “Domenikss” valdes priekšsēdētāja Benita Sadauska stāstīja par uzņēmēju sadarbību ar festivālu: “Man ir patiess prieks kā jūrmalniecei un uzņēmējai būt šeit klāt. Uzņēmēju vārdā esam pagodināti, ka mums ir iespēja atbalstīt labas lietas, un katra no labām lietām sākas ar ikvienu no mums. Laima ir daudzu gadu laikā attīstījusi sevi kā mākslinieci, un ar šo festivālu viņa atdod sevi jaunajiem māksliniekiem un valstij.” Sadauska arī uzsvēra “Mercedes Benz” sadarbību ar festivālu, kura ietvaros 33 jaunas automašīnas būs transportlīdzeklis festivāla māksliniekiem un organizatoriem – “izcilas zvaigznes tiks nodrošinātas ar izcilām automašīnām”.

Ilggadējais Vaikules festivāla sadarbības partneris – tirdzniecības centrs “Spice” un tā vadītāja Iveta Lāce atklāja arī jaunu aktivitāti sadarbībā ar festivālu: “Liels prieks, ka Laima ar savu festivālu ne tikai rīko brīnišķīgus svētkus Jūrmalā, bet arī īsteno svarīgu misiju – popularizē Latvijas talantus ārpus Latvijas robežām. Latvija ir bagāta ar radošajiem talantiem un ne tikai mūzikā – tieši tāpēc “Spice” kopā ar Laimu gatavo pārsteigumu modes cienītājiem. Vairāki pazīstami un jauni Latvijas modes dizaineri ir piekrituši veidot Laimai skatuves tērpus festivālam. Pirmo reizi šajā tapšanas procesā ieskatīties varēs 13. jūnijā, kad  t/c “Spice” notiks topošo tērpu izstādes atklāšana.”

Konferences ietvaros tika vēstīts, ka pirmo gadu festivāla robežas tiek paplašinātas ārpus Dzintaru koncertzāles – 22. jūlijā notiks golfa turnīrs “Golf Laima Rendez Vous Cup”. Golfa turnīra vadītājs būs Davids Bakita (David Bakyta) – profesionāls golfa treneris no ASV, kura klientu vidū ir daudzas politikas un biznesa pasaules slavenības, Holivudas zvaigznes un pat pašreizējais ASV prezidents Donalds Tramps. Davids Bakita, pirmo reizi satiekot Laimu, nekavējās cildināt viņas atvērtību un enerģiju: “Viena no lietām, ko visvairāk cienu, ir jaunu talantu un jaunu radošo darbību veicināšana. Un golfa spēle satuvina cilvēkus un attīsta indivīdu. Ar prieku stāstīšu par festivālu un golfa turnīru arī citās valstīs, jo zinu, ka festivāla organizēšana prasa lielus resursus.”

Golfa kluba Viesturi valdes priekšsēdētājs Gunārs Pīlādzis izteica pagodinājumu par Vaikules un organizatoru izvēli golfa turnīra rīkošanai. Pīlādzis aicināja gan profesionālos golferus piedalīties golfa turnīrā 22. jūlijā, gan neprofesionāļus piedalīties iesācēju turnīrā dienu iepriekš. Konferences noslēgumā Pīlādzis aicināja Vaikuli veikt pirmo golfa sitienu, simboliski uzsākot turpmāko veiksmīgo sadarbību.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit