Skip to content

“Fonds Līdzskaņa” sniedzis pirmo atbalstu par Grupu Kreklu Dienas ietvaros saziedotajiem līdzekļiem

“Fonds Līdzskaņa” sadarbībā ar Latvijas Radio 2 un Latvijas Radio 5 jeb pieci.lv šī gada Grupu Kreklu Dienas ietvaros organizēja 12 stundu koncertsēriju ar mērķi aicināt sabiedrību atbalstīt grūtībās nonākušos mūziķus. Daļu no saziedotajiem līdzekļiem “Fonds Līdzskaņa” ir novirzījis ansambļa “Manta” dalībnieka Raita Viļumova un viņa ģimenes atbalstam.

Grupu Kreklu Dienā, kas norisinājās šī gada 30. augustā, sabiedrība tika aicināta gan atcerēties, gan parādīt savu mīļāko grupu vai solo mākslinieku kreklus, kā arī novērtēt vietējos mūziķus un sniegt viņiem savu atbalstu ar “Fonds Līdzskaņa” starpniecību, kas palīdz grūtībās nonākušiem mūziķiem. Koncertsērijas ietvaros kopumā tika saziedoti EUR 4005, ar kuru palīdzību ir iespējams sniegt palīdzību četriem mūziķiem. 

Vasarā tika saņemts lūgums palīdzēt Raitim Viļumovam un viņa ģimenei – jūnijā Raitis ar sievu Ievu, kura bija bērniņa gaidībās, devās muzicēt uz pašizaugsmes nometni Itālijā, Toskānas apvidū. Dienā, kad nometne bija beigusies, septītajā grūtniecības mēnesī Ievai sākās priekšlaicīgas dzemdības, kuras Areco, San Donato slimnīcā tika mākslīgi apturētas, lai ar medikamentu palīdzību nodrošinātu bērnam svarīgo orgānu attīstību. Divas nedēļas vēlāk, 22. jūlijā, Raitim un Ievai piedzima meitiņa Florence, kura savas pirmās dienas pavadīja inkubatorā. Jaunajai ģimenei bija nepieciešams atbalsts sadzīvisku apstākļu nodrošināšanai meitas attīstībai, uzturēšanās un transporta izdevumiem nokļūšanai mājās. Šobrīd ģimene veiksmīgi ir  atgriezusies Latvijā.

“Dzīve pavisam noteikti ir neprognozējama, ikkatram var atgadīties negaidīta problēma, un mēs pārējie esam tie, kuri var sniegt palīdzīgu roku. Šogad uzsākām sadarbību ar Latvijas Radio 2 un pieci.lv ar mērķi godināt Latvijas mūziķus un atbalstīt tos, kuriem tas ir nepieciešams, un domāju, ka šī pārvērtīsies par lielisku un sirdsiltu ikgadēju tradīciju. Liels paldies ikvienam, kurš iesaistījās Grupu Kreklu Dienā!” stāsta Liena Grīna, “Fonds Līdzskaņa” vadītāja.

“Man ir prieks, ka kopā mums izdevās īstenot šādu labdarības koncertsēriju. Nu jau pavisam konkrēti zinām, kam esam palīdzējuši un tā ir brīnišķīga sajūta. Manuprāt, Latvijas Radio kā sabiedriskajam medijam, kas ik dienu atskaņo latviešu mūziku, ir jāatbalsta mūziķi arī grūtos brīžos un šī ir mūsu iespēja to realizēt,” stāsta Kaspars Mauriņš, Latvijas Radio 2 galvenais satura redaktors.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit