Skip to content

Gaidāms mākslinieces Elizabetas Lāces albums “Mōaigā” (Zemesmala).

28. martā plkst. 17.00 Kaņepes kultūras centrā notiks Elizabetas Lāces debijas solo albuma “Mōaigā” (Zemesmala) atvēršanas svētki.

“Mōaigā” (Zemesmala) ir divpadsmit mūzikas kompozīciju, tekstu un fotogrāfiju albums, kura autore un izpildītāja ir Elizabeta Lāce. Tā centrālā tēma ir robežlīnijas — personīgās un ārējās, pretēju pasauļu satikšanās un izgaišana, paralēli iekšējiem notikumiem redzot līdzību mūsu kultūrģeopolitiskajā vidē — atrodoties dažādu varu vidū, gadu simtiem kopā turot judeokristīgās un dievturu dzīvesziņas, kādreiz mēģinot līdz pamatiem iznīcināt tās visas, un vispēdīgi — tūkstošiem gadu atpakaļ pie vienas upes krastiem jūras malā, saduroties urāliešu un indoeiropiešu pasaulēm.

“Mōaigā” ir pirmais līvu laikmetīgās mākslas autordarbs. Teksti ir pārstāvēti trijās valodās, tapuši 2016.  gada februārī Klaipēdā, Liepājā un Budapeštā. Fotogrāfijas tekstos aprakstītajiem notikumiem saistošajās senajās līvu apdzīvotās vietās uzņemtas sešu gadu laikā, mūzika tapusi 2015. gada jūnijā šur tur slepeni Vidzemes priekšpilsētā. Kompozīcijas ir arfai solo, izmantojot šobrīd visas akadēmiski zināmās šī instrumenta sonorās iespējas, kā arī pēcapstrādi; šis ir arī pirmais arfas albums Latvijā.

Ieraksta inženieris ir Gundars Rullis, māsterējis Edgars Skrāģis, maketa autore — Irbe Šmite. Tekstus pārbaudīja un atdzejoja Ērika Krautmane, Daiga Šmideberga un Rūdolfs Karpuška.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit