Skip to content

Gaidot izcilā dziedātāja Andreja Lihtenberga 85. jubilejas atceres koncertu, Mārtiņš Kanters, Normunds Rutulis un Andris Ērglis ieskaņo jestro „Džambulaju”

Ieskandot leģendārā dziedātāja Andreja Lihtenberga atceres koncertu „Ziemeļu serenāde”, tapis video klips dziesmai „Džambulaja”. Apvienojies izcils vīru trio- Mārtiņš Kanters, Normunds Rutulis un Andris Ērglis un vislabākajās estrādes tradīcijās uzbūruši sajūtas, kas atsauc atmiņā Andreja Lihtenberga 70. gadu deju vakarus klubā „Draudzība”.

Idejas autors Mārtiņš Kanters:  „Uzskatu, ka Lihtenbergs ir nepelnīti piemirsts estrādes spīdeklis! Esmu liels viņa mūzikas cienītājs, tādēļ ar lielāko prieku radījām koncertu par godu Andrejam Lihtenbergam!”

Dziesmu 1952. gadā radījis Hanks Williams- pirmā Amerikas kantrī žanra superzvaigzne. Dziesma kļuva par  hītu, kuru vēlāk iedziedāja dažādās valodās, un Latvija nebija izņēmums- ar Alfrēda Krūkļa atdzejojumu 1978. gadā kopā ar grupu „Selga” to ieskaņoja arī Andrejs Lihtenbergs. Bez šīs dziesmas neiztika neviena kārtīga ballīte.

Zīmīgi, ka dziesma stāsta par kādu īpašu tikšanos maijā, un tā notiks arī šoreiz! Dienu pirms Lihtenberga dzimšanas dienas- 21. maijā kultūras pilī „Ziemeļblāzma” izskanēs Andrejam veltīts atceres koncerts „Andrejam Lihtenbergam 85. Ziemeļu serenāde”.

Koncertā apvienojušies mūsdienu vīrišķīgāko balsu īpašnieki – Normunds Rutulis, Mārtiņš Kanters un Andris Ērglis, kuri izdziedās populārākās un mīlētākās Andreja Lihtenberga dziesmas – Deviņvīru spēks, Vakara dziesma, Ziemeļu serenāde, Zemes vējš un daudzas citas septiņdesmito gadu melodijas, kas iesakņojušās no paaudzes paaudzē.

Koncerta muzikālo noformēju radīs grupa Jura Kristona vadībā – Edijs Šimiņš (bungas), Modris Laizāns (bass), Jānis Kalniņš (ģitāra), trio “Oranžās” (daiļvokāls), Zintis Žvarts (saksofons), Sandris Skeranskis (trompete), Ainars Ansons (trombons).

Koncerta režisors – Valdis Pavlovskis. 

Organizē – Mārtiņš Kanters un SIA RM MUSIC

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit