Skip to content

Gints Smukais izdod aranžiju tautas dziesmai “Pūt vējiņi”

Gints Smukais izdod jaunu aranžiju tautas dziesmai “Pūt vējiņi”, kas ir otrais priekšvēstnesis gaidāmajam otrajam studijas albumam “Atkusnis”, kura atklāšanas brīvdabas koncerts “Atkusnis” notiks 31. jūlijā plkst. 21.00 Raiskuma ezerā kempingā “Apaļkalns” uz peldošas skatuves. Tuvākajās dienās dziesmu  būs iespējams noklausīties mūzikas straumēšanas servisos.

Kā viena no ģitārista Ginta Smukā mīļākajām melodijām ieguva jaunu skanējumu, stāsta mūziķis: “Pie dziesmas aranžijas nonācu netīšām. Bija vēls vakars, un nebija iedvesma radīt ko jaunu, bet pirksti niezēja spēlēt ģitāras stīgas. Tā nu es neiedvesmots pa riņķi sāku spēlēt “Pūt vējiņi” melodiju. Dažreiz nemierīgu prātu var noguldīt mierā ar vienkāršu un ciklisku melodiju. Un idejas uzplaiksnīja ik pēc katra melodijas cikla beigām. Aranžijas forma tika papildināta un noslīpēta pateicoties mūziķa un producenta Kaspara Niklasona padomiem. Paldies viņam par to.”  

Ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, ar kuru Gintam Smukajam bija sadarbība sava pirmā studijas albuma “Flourish” ietvaros, dalās pārdomas par “Pūt Vējiņi” aranžiju un Ginta otro studijas albumu “Atkusnis”, ko viņam ir bijusi iespēja noklausīties, lai gan pie klausītājiem tas nonāks 31. jūlija vakarā, kad brīvdabas koncertā Raiskuma ezerā tiks prezentēts jaunais albums: ”Gints Smukais vairs nav jaunais ģitārists, viņš jau iekarojis savu auditoriju starp augstvērtīgas ģitārspēles cienītājiem, kuram ir raksturīga laba skaņa un plašs perkusīvās ģitārspēles arsenāls. Man patīk tautas dziesmas “Pūt, vējiņi” ietērpšana jaunās krāsās, kā arī aktīvais un enerģiskais skaņdarbs “Aorta” – kā nekā asinsrites maģistrāle, kā arī skaņas dzīvums, kas rada patiesu klātesamības sajūtu. Jaunais albums rada meditatīvu krāsu un formu meklējumu sajūtu. Tas, ka ierakstam tapt palīdzējis Ginta domubiedrs un 2019. Gada ierakstu balvas nominants Kaspars Niklasons, noteikti ir ieguvums.”

Ģitārspēles leģenda Aivars Hermanis dalās savās pārdomās par Ginta Smukā jaunā albuma “Atkusnis” skanējumu: “Ar Gintu Smuko esmu ticies vien kādas reizes trīs, bet, klausoties viņa mūzikā, liekas, ka esam pazīstami jau daudzus gadus. Viņa kompozīcijās un izpildījumā ir vēsts, kas atklāj Ginta introverti smalko pasaules redzējumu, iezīmē viņa personību. Šāds rezultāts ir panākams vienīgi ar neatlaidīgu darbu, ticību izvēlētājam ceļam un Dieva dotu talantu, atklājot sevi sev pašam un citiem.” Aivars Hermanis.

Ginta Smukā otrais albums “Atkusnis”/ “Thraw” ir gaidīts notikums arī ģitāras pirkstu-spēles (fingerstyle) spēlētājiem pasaulē, par ko stāsta viens no radošākajiem ģitāristiem pasaulē Īans Ītans Keiss (Ian Ethan Case), kura jaunākajā albumā “Earth Suite” piedalās ducis mūziķu no visas pasaules, tostarp četrkārtējs “Grammy” balvu ieguvušais čellists Jevgeņijs Frīsens un leģendārais perkusionists Džeimijs Haddads kā arī Pols Simons un Esperanza Spalding: “Mūsdienu modernās solo ģitāras pirkstu-spēles (fingerstyle) pasaulē reti tiek darīts, kā to dara Gints, kuram ir dziļa apņemšanās mūzikā, nevis uzmanības piesaistīšana virsmas līmeņa tehnikā.  Albums “Atkusnis” pirmajās sekundēs nekavējoties ievelk klausītāju patiesā sirsnības pasaulē un turpina kā dinamisku ceļojumu, kas ir pilns ar skaistumu un pārsteigumiem, dažreiz ietilpīgs un nepietiekams, dažreiz ziedošs ar lielākām radošām skaņu ainavām. Tas ir vislabākais muzikālais iznākums – ne tikai labi izstrādāts, bet arī neizsakāmi godīgs un autentisks, tāpēc unikāls un nozīmīgs.”

Ģitārists Gints Smukais 31. jūlijā, saulei rietot, plkst. 21:00 uz Raiskuma ezerā peldošas skatuves iepazīstinās ar sava otrā solo albuma “Thaw”/ “Atkusnis” skanējumu. Koncertu būs iespējams vērot ne tikai no sauszemes, iekārtojoties kempinga “Apaļkalns” teritorijā, ezera krasta zālienā uz saviem līdzpaņemtajiem krēsliem vai segām. Savukārt aktīvāka dzīvesveida piekritējiem būs iespēja koncertu klausīties no savas laivas vai SUP dēļa. Laivas un dēļus būs iespējams arī iznomāt, pērkot kopā ar biļeti iepriekšpārdošanā “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā. 

Gints ir uzstājies arī uz internacionālām skatuvēm un piedalījies pasaules mēroga konkursos, kuros ir augsti novērtēts kā ģitārists. 2019 Walnut Valley International Fingerstyle Guitar Championship -3. vieta. 2019 Fingerstyle Collective Intl` Fingerstyle Guitar Contest –  3. vieta. 2017 Canadian Intl` Guitar Festival Fingerstyle Contest 2017 – 2. vieta. 

2018.gadā publicētais oriģinālmūzikas albums “Flourish” ieguva nomināciju “2018.gada  debija” Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvā 2019.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit