Skip to content

Ģitārists Gints Smukais izdod singlu “Aorta”

Ģitārists Gints Smukais izdod jaunu singlu “Aorta” no sava otrā albuma “Atkusnis”, kura prezentācijas koncerts “Atkusnis” notiks 31. jūlijā Raiskuma ezerā uz peldošas skatuves. Koncertu būs iespēja klausīties no laivām, SUP dēļiem vai krastā, ērti iekārtojoties kempinga “Apaļkalns” zālienā. Skaņdarbu “Aorta” ir iespējams noklausīties mūzikas straumēšanas vietnēs.

Gints Smukais ar savu pirmo ģitāru satikās divpadsmit gadus atpakaļ, bet skaņdarba “Aorta” pirmie iedīgļi tapa sešus gadus atpakaļ, par ko stāsta Gints Smukais: “Sešu gadu laikā esmu periodiski atgriezies pie šīs melodijas. Ritmiskais apvienojums ar stīgu staipīšanu skaņdarbā raisa hipnotizējošu un mistisku sajūtu, kas redzama arī dziesmas video. To sajūtu esmu vienmēr centies panākt ar savu mūziku. Skaņdarbs “Aorta” reprezentē tieši to dzīvības pulsāciju, pie kuras man vienmēr nācies atgriezties, kad aizmirstu, kāpēc daru to, ko esmu izlēmis darīt – radīt mūziku.”

Visus Ginta Smukā jaunā albuma dziesmu video un vizualizācijas ir veidojusi talantīgā un jaunā māksliniece Veronika Geida: “Veidot Ginta videoklipu man bija ļoti vienkāršs lēmums, jo esam draugi jau vairākus gadus, kā arī ar Kasparu Niklasonu – Ginta otrā albuma producentu. Līdz ar to mēs bijām uz viena viļņa, plānojot saturu un izpildījumu, jo mēs visi ļoti uzticamies cits citam tajā, ko darām un radām.  Tas ļoti palīdzēja visam procesam ritēt viegli un skaisti. Kā arī, noklausoties jauno albumu “Atkusnis” un arī Ginta stāstu par to, kāpēc tas tapa, man uzreiz bija redzējums, ka skaņdarba “Aorta” video jābūt nesamākslotam, tajā pašā laikā arī mazliet abstraktam, lai vizualizētu emocionālo un ekspresīvo skaņdarbu. Ikdienā arī nodarbojos ar video montāžu, taču Ginta mūzikas klipu filmēšana man bija jauns izaicinājums. Tā bija jaunas pieredzes gūšana mums visiem – katram savā jomā.”

Ģitārists Gints Smukais 31. jūlijā, saulei rietot, plkst. 21:00 uz ezerā peldošas skatuves iepazīstinās ar sava otrā solo albuma “Atkusnis” skanējumu. Ģitārists Gints Smukais atklāj: “Otrais albums manā dzīvē ir ļoti īpašs mūzikāls stāsts. Ūdens klātbūtnei albumā būs nozīmīga loma, tāpēc arī izvēlējos ļoti skaistu vietu albuma prezentācijas koncertam – Raiskuma ezeru, kura akustika un saulrieta noskaņa piešķirs neaizmirstamu skanējumu un baudījumu katram klausītājam.”

Albuma “Aorta” atklāšanas koncertu būs iespējams vērot ne tikai no sauszemes, iekārtojoties kempinga “Apaļkalns” teritorijā uz saviem krēsliem vai segām. Aktīvāka dzīvesveida piekritējiem būs iespēja koncertu klausīties no savas laivas vai SUP dēļa, kurus būs iespējams arī iznomāt, pērkot kopā ar biļeti iepriekšpārdošanā “Bilešu Paradīzes” kasēs un internetā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit