Skip to content

Ģitārists Gints Smukais izdod singlu “Thaw” un aicina uz brīvdabas koncertu

Gints Smukais iepazīstina ar pirmo singlu “Thaw” no gaidāmā albuma “Thaw”/ “Atkusnis” un aicina vasaras pilnbriedā, 31. jūlijā uz albuma atklāšanas brīvdabas koncertu “Atkusnis” uz ezerā peldošas skatuves, ko būs iespēja vērot no krasta, kā arī laivās un uz sup dēļiem. Koncerts sāksies saulrieta stundā plkst. 21:00 Raiskuma ezera krastā kempinga “Apaļkalns” teritorijā. Biļešu skaits ierobežots.

Pirmajā skaņdarbā “Thaw” no otrā  Ginta Smukā albuma “Thaw”/ “Atkusnis” ir nojaušama otrā albuma skanējums un tā noskaņa, par ko stāsta ģitārists Gints Smukais: “Skaņdarbs tapa man emocionāli sarežģītā dzīves posmā, kad biju spiests tuvam cilvēkam paziņot ne tik priecīgas ziņas. Tā muzikālais vēstījums atklāj, ka reizēm nav viegli saskarties ar realitāti, jo piespiedu reformas dzīvē ne vienmēr ienāk ar spalvas vieglumu. Skaņdarba ievērojamā repetīcija ritmā un harmonijā, kas atspoguļo negulētās naktis, cirkulējošās domas par sekām un nožēla par nepateikto. Un skaņdarba kulminācijā ir pateikts viss – vārdi kļūst lieki, jo iestājas atkusnis.”

Ģitārists Gints Smukais 31. jūlijā, saulei rietot, plkst. 21:00 uz ezerā peldošas skatuves iepazīstinās ar sava otrā solo albuma “Thaw”/ “Atkusnis” skanējumu. Ģitārists Gints Smukais atklāj:“Otrais albums manā dzīvē ir ļoti īpašs mūzikāls stāsts. Ūdens klātbūtnei albumā būs nozīmīga loma, tāpēc arī izvēlējos ļoti skaistu vietu albuma prezentācijas koncertam – Raiskuma ezeru, kura akustika un saulrieta noskaņa piešķirs neaizmirstamu skanējumu un baudījumu katram klausītājam.”

Koncertu būs iespējams vērot ne tikai no sauszemes, iekārtojoties kempinga “Apaļkalns” teritorijā, ezera krasta zālienā uz saviem līdzpaņemtajiem krēsliem vai segām. Savukārt aktīvāka dzīvesveida piekritējiem būs iespēja koncertu klausīties no savas laivas vai sup dēļa. Laivas un dēļus būs iespējams arī iznomāt, pērkot kopā ar biļeti iepriekšpārdošanā “Bilešu Paradīzes” kasēs un internetā.

Gints Smukais ar savu pirmo ģitāru satikās 2008. gadā un 3 gadus vēlāk jau bija sācis pētīt kompozīciju perkusiju pirkstu stilā.  Kopš tā laika regulāri uzstājies koncertos viens pats ar savu mūziku un sadarbojies ar Latvijā zināmiem mūziķiem (Jānis
Aišpurs (The Sound Poets), Jānis Stībelis, “MUSIQQ”, Annija Putniņa, “Latvian Voices”, Kristīne Prauliņa, Olga Rajecka, Jānis Ozols (koris “MASKA”) u.c.), kā arī akadēmiskās un populārās mūzikas vidē.

Gints ir uzstājies arī uz internacionālām skatuvēm un piedalījies pasaules mēroga konkursos, kuros ir augsti novērtēts kā ģitārists. 2019 Walnut Valley International Fingerstyle Guitar Championship -3. vieta. 2019 Fingerstyle Collective Intl` Fingerstyle Guitar Contest –  3. vieta. 2017 Canadian Intl` Guitar Festival Fingerstyle Contest 2017 – 2. vieta.

2018.gadā publicētais oriģinālmūzikas albums “Flourish” ieguva nomināciju “2018.gada  debija” Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvā 2019.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit