Skip to content

Grupa “ATOM” publisko koncertierakstu un piesaka multimediālu studiju

Grupa “ATOM”  publiskojusi savas jaunās programmas koncertierakstu, kas tapis jaunajā multimediju studijā “AMFO Music Studio”. Programmu “ATOM live concert at AMFO studio” veido septiņas kompozīcijas, kuras ir iespējams noskatīties atsevišķi vai pilnā 25:23 minūšu koncerta garumā.

Grupu “ATOM” veido Čārlijs Vaskess  – dziedātājs, komponists, ģitārists  no Panamas. Jaunais komponists un Latvijā unikālais xylosynth virtuozs Miķelis Dzenuška, kas grupā spēlē arī dažādus sintezatorus. Sitaminstrumentālists Toms Kagainis un basģitārists Ainārs Majors. “ATOM” spēlē rock-fusion stilā un skanējumā saklausāms arī indie, elektrodžeza un progroka  apvienojums.  

Ar jauno programmu iepazīstina producents Ainārs Majors: “Reiz, gaidot savu reisu, Miķelis klausījās lidostas paziņojumus un aizdomājās par to, uz kurieni cilvēks dodas? Kā lidosta kļūst par punktu, no kurienes tu vari doties uz visām pusēm. Šī ideja raksturo arī visu programmu – ne vien skaņdarbs “Airport”, kas precīzi atspoguļo lidostas sajūtu, arī pārējās dziesmas ir kā maršruti, kas teleportē mūs no mums labi zināma punkta uz dažādām jaunām vietām un pie dažādām jaunām atklāsmēm.”

Majors turpina: “Meklējam radošus savienojumus arī valodā, kā, piemēram, dziesmā “Kalns saulē žūst”. Čārlija dziesmu valoda ir angļu, dzimtā valoda – spāņu, bet dziesmas piedziedājumu latviešu valodā, izmantojot Jāņa Sudrabkalna tekstu, komponēja Miķelis. Izdomājām, ka vēlamies, lai daļa kompozīcijas ir angļu, daļa latviešu valodā, kas ir īpatnējs un interesants salikums – hibrīds, bet kāpēc gan ne? “Pink House” ir dulla un izaicinoša dziesma. Programmā ir arī radikālais skaņdarbs “Save the pigs”, kuras vēstījumu Čārlijs, pats būdams veģetārietis, uztver ļoti nopietni. Dziesma “Alligator” ir reptiļu (reptilian) teorijas ideja, kas ir labi zināms koncepts ar saviem ideoloģiskajiem un spožajiem vizuālajiem elementiem. “You are not alone” ir programmas noslēguma skaņdarbs, kurš aicina izjust kopību un kustību, nepazaudējot sevi vientulībā.”

Koncerts ierakstīts jaunajā multimediju studijā “AMFO Music Studio”, kurā iespējams vienlaicīgi veikt gan mūzikas ierakstīšanu, gan video filmēšanu ar apjomīgām video projekcijām, un pie reizes uzņemt pie sevis ciemos klausītājus, tiem nodrošinot izcilu skaņas kvalitāti – šādi ejot līdzi mūsdienu straujajam ritējumam. Arī tuvākajā nākotnē grupa “ATOM” plāno organizēt šādus maza formāta koncertus, dodot iespēju klausītājiem būt daļai no radošā procesa.

Grupa izveidota 2018. gada sākumā, kad arī izdeva singlu / videoklipu “Mother I Feel You’’. Pagājušajā vasarā uzstājās festivālos SUMMERSOUND, Saulkrasti JAZZ, kā arī koncertēja daudzos citos Latvijas mūzikas industrijas pasākumos. 2018. gada rudenī tika izdots  “ATOM” pirmais koncerta video, kā arī singls “Alligator”. 2019. gada 19. martā publiskots koncertieraksts “ATOM live concert at AMFO studio”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit