Skip to content

GRUPA „AUĻI” PREZENTĒ JAUNAS DZIESMAS VIDEO KLIPU UN TĀS PIRMIZRĀDI DĀVINA GROBIŅAS IEDZĪVOTĀJIEM.

Bungu un dūdu grupai „Auļi” sadarbībā ar komponistu Kārli Auzānu, dzejnieci Lauru Daudišu un vokālo grupu ALTA tapusi jauna dziesma “Visi tēva sirmi zirgi”. Sadarbībā ar projektu “Cooper’s Production” jaunajai dziesmai radīts arī video klips, kura pirmizrāde notika 21. augusta novakarē Grobiņā, Kuršu Vikingu apmetnē.

Pirmizrādes pasākums bija gan dāvana, gan pateicība Grobiņai un novada iedzīvotājiem, jo jaunais video klips lielākoties filmēts tieši tur, Kuršu Vikingu apmetnē: īpašā vietā, kas, kā vēsta leģendas un hronikas, ir senākā apdzīvotā vieta Latvijā. Apmetni ar savu entuziasmu un aizrautību izveidojuši  Grobiņas jaunieši, un šobrīd tā ir vieta, kas daiļrunīgi vēsta par kuršu vēstures liecībām. Video klipa operators Ivars Utināns stāsta: “Nav nemaz tik vienkārši atrast vietu, ko nav skārušas civilizācijas zīmes. Tas mums bija izaicinājums, bet rezultātā atradām skaistu upi, pļavu un vidi bez elektrības vadiem un vēja ģeneratoriem, kur ietilipināt dziesmas stāstu par latviskajām saknēm un tradīcijām”.

Savukārt dziesmas teksta autore un projekta idejas virzītāja dzejniece Laura Daudiša uzsver, ka “projekts simboliski apvienojis turpat vai visu Latviju, jo filmēšanas notika arī Liepājas jūrmalā, vokālās grupas ALTA meitenes ir no Daugavpils, projekta iniciatori ir rīdzinieki, savukārt aktieri un mūziķi ir Grobiņas iedzīvotāji. Rezultāts ir pārsteidzoši dzidrs, tīrs un mūsdienīgi latvisks radošu profesionāļu kopdarbs, kas, cerams, nākotnē radīs turpinājumu jaunos kvalitatīvos projektos”.

Pasākums notika brīvā dabā latviskā gaisotnē, ko izcēla koklētāju ansamblis “Grobiņa-Robežnieki”, kuplais viesu pulks cienājās ar tradicionāliem kuršu ēdieniem, apmetnes teritorijā simboliski tika iestādīts ozols. Pasākumā tika atklāta arī klipa producenta D. Sumeraga veidota ceļojoša fotoizstāde – tās lielformāta darbi lieliski iekļaujas apkārtējā vidē un tie tapuši klipa uzņemšanas gaitā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit