Skip to content

Grupa “bet bet” aicina uz labdarības koncertu Veidenbauma piemiņas saglabāšanai

Šī gada 24. augustā uguns nelaime skāra dzejnieka Eduarda Veidenbauma memoriālo muzeju Priekuļu novada Kalāčos. Pilnībā nodegusi dzejnieka leģendām apvītā pirtiņa.

Šī nelāgā ziņa sasniedza arī grupas “bet bet” dalībniekus, kuri sazinājās ar “Kalāču” muzeju un piedāvāja palīdzību organizējot labdarības koncertu, kuram dots nosaukums “Par spīti grūtiem laikiem”, un kas notiks šī gada 30. septembrī Priekuļu novada Liepas kultūras namā.

Guntars Račs: “Šoreiz nekādi nevarēju palikt vienaldzīgs, jo tieši Veidenbaums un viņa dzeja ir mans jaunības laika iedvesmas avots. Dzejnieks, kura dēļ arī es pats sāku rakstīt. Un ir dzejas dienu laiks. Domāju, ka mēs varētu dot iespēju vēl 2-3 māksliniekiem sniegt kādus nelielus priekšnesumus. Ceru, ka atsauksies tādi, kam šī lieta patiesi sāp.”

Ņemot vērā, ka laika apstākļi nav prognozējami, pasākums notiks netālu esošajā kultūras namā un apskaņošanas izdevumus segs pati grupa. 

Koncerta sākums 12.00, kaut pasākuma beigu laiku ir grūti paredzēt, tas varētu būt ap 15.00. Šobrīd jau zināms, ka piedalīsies arī  igauņu dzejnieks Contra, kurš tulkojis Veidenbaumu igauņu valodā un, uzzinājis par nelaimi un gaidāmo koncertu, pats pieteicās piedalīties.

Kā pastāstīja muzeja vadītāja Tamāra Kurzemniece, tad grūtajā situācijā, kāda ir izveidojusies Eduarda Veidenbauma memoriālajam muzejam, kurš pēdējā laikā atdzimst un ieguvis jaunu elpu, lieti noderētu sabiedrības atbalsts, jo nodegusī pirtiņa ir tikai viena no muzeja problēmām.

Ieeja pasākumā būs par ziedojumiem, kas tiks nodoti Eduarda Veidenbauma memoriālā muzeja “Kalāči” atbalstam un nodegušās pirtiņas atjaunošanai.

Grupa “bet bet” aicina jau tagad Eduarda Veidenbauma talanta cienītājus ziedot savu artavu nelaimes seku novēršanai.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit