Skip to content

Grupa “Būtne” runā par seksualitāti, izdodot videoklipu dziesmai “Tēvreize”

27. aprīlī muzikālā apvienība “Būtne” nāk klajā ar videoklipu dziesmai “Tēvreize” no pērnā gada nogalē izdotā albuma “Izstāde”.  

Videoklipā notiek izstādes atklāšana, kuras laikā notiek performance. Ēdot augļus, darbojošās personas izsaka vēlmi  būt brīviem, gūt baudu, neskatoties uz sabiedrības uzstādījumiem. Idejas autore ir grupas vokāliste Laura Tuča.

Videoklipa galvenais meistars – Diāna Vaidere darbojās gan kā operators, gan kā montāžas režisors, u.c.

“Videoklipa esencē slēpjas neliela ironijas deva par seksualitātes tēmu sabiedrībā,” saka Laura,” pastāv (it kā) šīs divas “frontes” – vienā no tām seksualitātes tēma ir tabu, bet otra erotisko materiālu patērē lielā daudzumā, jo “sex sells”. Mākslā augļi bieži tiek asociēti ar dzimumorgāniem, līdz ar to klipā tiek izmantoti simboli, kas kaut kādā veidā sabiedrībā jau ir pazīstami. Šādā veidā Erota nozīme klipā ir klātesoša, lai radītu diskusijas, nevis lai provocētu kādu.”

Klips tapis ar mākslas galerijas MuseumLV (Andreja Pumpura iela 2) atbalsta palīdzību. Gleznu autore – Laura Tuča.

Par grupu “Būtne”:

Apvienībā ir satikušies dažādu žanru pārstāvji. Gan tādi, kas ikdienā spēlē džezu, gan tādi, kas vakaros satiekas, lai uzspēlētu 70-to gadu psihodēlisko roku. Visbiežāk apvienība ir uzstājusies koncertizstādēs Rīgā, tāpēc arī savā daiļradē tie uzsver īpašo saikni ar vizuālo mākslu. Apvienības dziesmās ir gan atsauces no džeza, metāla, Latīņamerikas ritmiem, gan no latviešu tautasdziesmām.

Grupas “Būtne” darbība aizsākās 2021.gadā, 2022. gadā apvienība izdeva savu debijas albumu “Izstāde” :

Spotify

Grupas “Būtne” dalībnieki: Artūrs Krišjānis Goba, Rihards Jakuško, Gustavs Gailītis, Emīls Bogdanovičs, Dace Mangulsone un Laura Tuča

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit