Skip to content

Grupa “Catalepsia” koncertēs “Melnajā piektdienā”.

Sestdien, 12. martā klubā “Melnā piektdiena” koncertu sniegs doom metal žanra apvienība “Catalepsia”, kas janvārī ieguva divas “Latvijas Metālmūzikas balvas”, turklāt nule kā spoži startēja LTV konkursā “Supernova”, kurā tika meklēts Latvijas “Eirovīzijas” pārstāvis.

Grupas “Catalepsia” pirmsākumi ir meklējami 2005. gadā, kad tās dibinātājs Ervīns Francs, kas vēl būdams pusaudzis, nolēma dibināt grupu. Laika gaitā tika iets cauri neskaitāmām sastāvu maiņām, pārtraukumiem un mēģinājumiem pārtraukt grupas dalību pavisam, līdz beidzot 2014. gadā uz to brīdi izveidotā grupa saņēmās un ķērās pie debijas albuma ierakstīšanas, kas tika izlaists 2015. gada augustā. Albums World of Cliché ir guvis labas atsauksmes ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē, tostarp Latvijas Metālmūzikas balvu kā gada albums. Metālmūzikas balvu saņēma arī Ervīns Francs kā Gada balss.

Par lielu pārsteigumu smagās mūzikas cienītājiem “Catalepsia” pērn nolēma izmēģināt arī neierastāku uzstāšanās formātu un izturēja sākotnējo atlasi LTV konkursā “Supernova”, kurā tika meklēts Latvijas “Eirovīzijas” pārstāvis. “Catalepsia” šajā konkursā uzrādīja neticami labus rezultātus ar dziesmu “Damnation”, “Supernovas” finālā iegūstot otro vietu.

Tieši starptautiskā interese, ko grupa izpelnījās pēc debijas albuma “World of Cliché”, bijis vien no iemesliem, kāpēc mākslinieki sākuši skatīties “Eirovīzijas” virzienā.

Koncertu iesildīs grupa “Mono:tas” – apvienība, kurā salasījušies dalībnieki no dažādām grupām, līdz ar to ienesot skanējumā dažādus muzikālo žanru elementus. Grupas materiālam raksturīgas nestandarta uzbūves, un dzirdami sarkastiski depresīvi motīvi – post-progressive-psychedelic rock virzienā.

Līdz šim grupa vairāk strādājusi pie jaunu dziesmu izveides un prasmju izkopšanas, bet ir kāpusi uz skatuves arī dažādos Rīgas pazemes klubos un festivālā “Rupjmaize”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit