Skip to content

Grupa “DAGAMBA” uzstāsies Ņujorkas Taimskvērā

Klasiskās mūzikas huligāni grupa “DAGAMBA” no 5. līdz 14. maijam koncertēja ASV un jau ir gatavi tur atgriezties, lai 5. jūnijā kāptu uz skatuves pasaules krustcelēs – Ņujorkas Taimskvērā.

Maijā “DAGAMBA” viesojās ASV, lai piedalītos vairākos koncertos Ukrainas atbalsta programmas “#WeStandWithUkraine” ietvarā. Tajos tika saziedotas ievērojamas naudas summas ukraiņu atbalstam.

Pilnībā izpārdotie koncerti norisinājās Sanfrancisko, Sietlā un Maiami un tajos piedalījās arī ukraiņu popmūzikas zvaigznes. Latviešu grupai tika uzticēts gods noslēgt koncertus ar ukraiņiem svarīgiem un nozīmīgiem skaņdarbiem, kā arī labākajiem darbiem no “DAGAMBA” repertuāra, ko publika novērtēja ar stāvovācijām.

Rezultātā grupa saņēma vairākus uzaicinājumus atgriezties ASV un viens no tiem realizēsies jau 5. jūnijā, kad “DAGAMBA” Ņujorkas Taimskvērā uzstāsies līdzās ievērojamiem klasiskās mūzikas pārstāvjiem, Metropolitēna opernama un vēl citu mākslas jomu zvaigznēm. Piemēram, arī Holivudas aktieru pārim Eštonam Kačeram un Milai Kunisai, kuri ir ļoti aktīvi Ukrainas atbalsta kampaņu rīkotāji un dalībnieki.

Koncerts būs skatāms arī tiešsaistes režīmā interneta platformā “YouTube”, un pēc Latvijas laika “DAGAMBA” uzstāsies ap pulksten diviem naktī uz pirmdienu. Pasākumam izveidota arī mājas lapa internetā aidukrainetoday.com.

“Uzstāšanās tik lieliskās ASV koncertzālēs mums bija fenomenāla pieredze,” sajūsmu neslēpj grupas “DAGAMBA” dalībnieks Valters Pūce. “Jau no pirmajām nospēlētajām notīm atradām īstu emocionālo saikni ar publiku un sajutāmies tiešām gaidīti. Tas ļauj domāt, ka šis ir tikai sākums turpmākai mūsu koncertdzīvei ASV. Maija koncertu atmosfēra bija īpaši emocionāla, jo visi bijām satikušies svarīga mērķa vārdā – atbalstīt Ukrainu šajā grūtajā laikā. Ar lielu nepacietību gaidām nākamo uzstāšanos Ņujorkā, kam esam sagatavojuši īpašu pusstundas programmu ar ukraiņiem nozīmīgām dziesmām savos aranžējumos, un izpildīsim arī vislabākos oriģināldarbus.”

Šovasar grupai “DAGAMBA” ieplānoti koncerti arī vairākās Latvijas pilsētās, bet kopā ar Latvijas Radio bigbendu sagatavota īpaši krāšņa un jaudīga programma “Ludwig Van Rammstein”, kas tiks spēlēta 13. augustā festivālā “Laivā” Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit