Skip to content

Grupa “Ducele” ar dziesmu atgādina par “Latviešu atbrīvošanas armiju”

Jau labu laiku pirms pandēmijas sākuma atraktīvās grupas “Ducele” mūziķi uzsāka darbu pie jauna dziesmu albuma, kurā plānots iekļaut, no jauna pārskaņotas, leģendārās latviešu trimdas grupas “Trīs no Pārdaugavas” līdera Viļņa Baumaņa dziesmas. Līdz ar jauno dziesmu albumu, tapusi arī jauna Noras Ikstenas grāmata par “Trīs no Pārdaugavas” līdera dzīvi un dziesmām. Grāmatas un CD izdošana, sakarā ar ārkārtas siutuāciju tagad ir atlikta uz vēlāku laiku, bet viss materiāls jau ir gatavs.

Gada sākumā izdotā “Duceles” dziesma “Monika” izrādījusies super veiksmīga un nepazūd no “Latvijas radio 2” spēlētāko dziesmu saraksta, bieži vien ierindojoties saraksta pirmajā pozīcijā. Tāpat dziesma jau ir iekļuvusi  LTV1 muzikālā raidījuma “Latvijas Sirdsdziesma” finālā. Tāpēc tagad laiks jaunam skaņdarbam!

Jaunā dziesma “L.L.A.” jeb Latvian Liberation Army ir pašironisks vēstījums par vēsturiskiem notikumiem, kad saujiņa jaunu un drosmīgu Latvijas brīvvalsts patriotu, ar savu aktīvo darbību Ņujorkā pie ANO galvenās mītnes un Vašingtonā pie Baltā nama, visai pasaulei nodemonstrēja, ka Latvijas un baltiešu brīvības centieni nav miruši, tie pieaug spēkā un varenībā. Un tam savulaik bija rezonanse ASV medijos.

Vilnis Baumanis par jauno dziesmas versiju: “Izklausās labi.  Vienkāršs, bet simpātisks ieraksts. Jācildina izpildītāju skaidrā dikcija, kas liecina, ka “Ducele” ciena savu dzimto valodu.”

Dziesmas ieraksts tapis “Siguldas Skaņu Studijā”. Dziesmas aranžējumu veidojuši visi Duceles dalībnieki – Andris Alviķis, Arnis Veisbārdis, Artūrs Uškāns un Mārcis Kalniņš. Dziesmas teksta video versiju izveidojis Ēriks Saksons.

“Ducele” nepadodas un turpina darbu pie īpašas koncertizrādes ar jaunajām dziesmām un cer, ka drīz vien varēs to atradīt koncertos visā Latvijā. Bet tas jau ir atkarīgs no pandēmijas kopīgās gaitas.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit