Skip to content

Grupa “Juuk” izdevusi jaunu albumu un aicina uz koncertu

Pēc vīrusa viļņiem un kara satricinājumiem jaunā sastāvā atgriezusies grupa “Juuk” un laidusi klajā savu trešo studijas albumu “Muļķa stabule”, ko atklās koncertā 25. maijā pulksten 20.00 kultūrtelpā “Tu jau zini kur” Rīgā.

Albumā iekļautās dziesmas radītas ar latviešu un lietuviešu dzejas rindām un dēvējamas par Baltijas balādēm. Tie ir notikumu, ainu un prāta dēku pārstāsti un tēlojumi. “Muļķa stabulē” klausītājs var doties ceļojumā no Jonīna un Radauska gotiskajām antiutopijām līdz Tauna vasaras idillei un no Šubrovska laikmeta vērojumiem līdz Draguna un Ogriņa pārlaicīgajām cilvēkdrāmām.

Grupas dziesmas un aranžējumus rada profesionāli mūziķi kopā ar autodidaktiem, spēlējot gan elektriskos, gan akustiskos instrumentus (bungas un perkusijas, basģitāru un bandžo, fūzētas un akustiskas ģitāras, vijoli un flautu), vienojot inteliģentu instrumentāciju ar roka un folka tiešumu un vienkāršību, bet pāri visam – saglabājot dziesmas melodiju.

Dažādu ietekmju salikums izpaužas arī mūzikas stilistikā – “Muļķa stabules” skanējumu ietekmējusi pašmāju, eiropiešu un amerikāņu folkmūzika, roks, drīmpops, senā mūzika un, protams, balādes. Grupas dziesmu trīs autori ir arī solisti – Edgars Šubrovskis, Oskars Jansons un Sniedze Prauliņa.


Īpašu albuma skaņu un noskaņu veidojis Ingus Baušķenieks studijā “Bicycle Systems”, miksējot ierakstu spēlēšanas procesa laikā un fiksējot rezultātu uz lentes. Albuma noformējumā izmantots fragments no Frančeskas Kirkes 1995. gadā radītās gleznas “Pjero rītā un vakarā”.

“Šo albumu sākām rakstīt jau ap 2019. gadu paralēli bērnu dziesmu albumam “Sikspārņi”, taču procesu pārtrauca Covid epidēmija un ieraksts atsākās vien pērn,” saka Edgars Šubrovskis. “Pa šo laiku bundzinieku Rinaldu Maksimovu nomainīja Kalvis Sležis-Zaļkalns no “The Bad Tones”, bet Dinu Skreituli – Liepājas Simfoniskā un Nacionālās operas orķestra dalībniece Rasa Pole. Šogad grupai pievienojās arī “Podruga” ģitārists Ričards Dauksts, kurš ne vien atbalstīs “Juuk” gaidāmajos koncertos, bet jau paspēja dot savu artavu arī divu albuma dziesmu ierakstā.”

Savus klausītājus “Juuk” atrod gan satiekoties koncertos, gan radiostacijās. “Radio NABA” singls “Dzejnieks” ieņēma pirmo vietu pērnā gada latviešu dziesmu topā.

Jaunā albuma atklāšanas koncertā 25. maijā uzstāsies: Edgars Šubrovskis, Sniedze Prauliņa, Oskars Jansons, Rasa Pole, Kalvis Sležis-Zaļkalns un Ričards Dauksts. Koncerta biļetes nopērkamas servisā aula.lv.

Šovasar grupu “Juuk” būs iespējams dzirdēt vēl dažādās Latvijas vietās – Līgatnē, Cēsīs, Dundagā, Pāvilostā, kā arī festivālos “Mākslas pikniks” Lūznavas muižā 15. jūlijā un “Laba daba” 4. augustā.

Grupa “Juuk” līdz šim izdevusi divus studijas albumus – “Indulgenču tirgotāji” un “Sikspārņi”, kā arī koncertalbumu “Divi koncerti”. Jaunais studijas albums “Muļķa stabule” būs noklausāms mūzikas straumēšanas servisos, bet prezentācijas koncertā būs pieejami kompaktdiski un vēlāk tiks laista klajā arī vinila plate. Albuma izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit