Skip to content

Grupa Juuk piedāvā “Neveiksmnieku vientulību” dziesmā un video

Dziesma “Neveiksmnieku vientulība” (dzejas autora Antana A. Jonīna versijā – “Pašķindināt atslēdziņas”) ir klasiska prāta un ķermeņa klejojumu balāde pa 20. gadsimta beigu Lietuvas tumšajām ielām, kā arī trešais singls no Juuk topošā albuma “Muļķa stabule”. Atdzejojis Pēters Brūveris, mūziku sarakstījis Edgars Šubrovskis. “Neveiksmnieku vientulību” iespēlēja: Edgars Šubrovskis – balss, ģitāra, basģitāra; Sniedze Prauliņa – flauta; Oskars Jansons – bandžo; Rasa Pole – vijole; Kalvis Sležis-Zaļkalns – bungas. Ierakstīja un miksēja Ingus Baušķenieks studijā “Bicycle Systems”, māsterēja Purva Spīganiņa, pazīstama arī kā Kaspars Putriņš. Dziesmas teksta video zīmēja un animēja Didzis Upens, kas arī spēlē grupā “Velns Viņu Zin”.

Albuma “Muļķa stabule” skanējumu un saturu varētu dēvēt par Baltijas folkroka balādēm – tā būs latviešu un lietuviešu autoru dzeja ar Oskara Jansona, Edgara Šubrovska un Sniedzes Prauliņas mūziku. Klausītāji ir jau dzirdējuši dziesmas “Arlekīns” un “Dzejnieks”, kas 2021. un 2022. gadā ieņēma 2. un 1. vietu Radio Naba latviešu dziesmu gada topā. Par to paldies klausītājiem – jaunais albums gaidāms pavasara otrajā pusē!

Tuvākās paredzētās Juuk uzstāšanās – 25. februārī pie Kongresu nama atbalsta koncertā Ukrainai un 17. martā pieredzes bagātajā klubā “Depo”. Edgara Šubrovska solokoncerts – 17. februārī klubā “Republika”.

Tumšās folkmūzikas un kantrī grupa Juuk izpilda pašu sacerētu mūziku un reizēm arī pa kādai dziesmai no latviešu pagrīdes un tradicionālās folkmūzikas scēnas. Grupas 2019. gadā publicētais debijas albums “Indulgenču tirgotāji” tika nominēts Austras balvai un Zelta Mikrofonam kategorijā “Labākais alternatīvās vai indie mūzikas albums”. 2021. gadā, kombinējot akadēmisko, folka un roka skanējumu, izdots albums pieaugušiem bērniem “Sikspārņi”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit