Skip to content

Grupa „Juuk” publicē Oskara Jansona dziesmu „Zelts”

Dziesma „Zelts” ir otrais singls no grupas albuma, kas gaidāms šā gada jūnijā. Grupā “Juuk” sadarbojas zināmi alternatīvās scēnas mūziķi, kurus vieno aizraušanās ar alternatīvo, tumšo folk&kantrī – mūziku, kuru Latvijā dzird reti, neraugoties uz latviešu mīlestību pret skumjām un sērām.

Viens no grupas dziesmu autoriem – Oskars Jansons – uzrakstīja dziesmu “Zelts” 2015./2016.gada ziemā, neilgi pēc swamp folk albuma „Cockroach Prophets” izdošanas. Autors atklāj, ka “dziesma, visticamāk, ir par narcismu un mīlestību, kas, esot pretstati, sastopoties vienmēr rada interesantu iznākumu.” Rakstot dziesmu nesošo ģitāras partiju, Jansons iedvesmojies no blūzā izmantotajiem atvērtajiem skaņojumiem un spēlēšanas tehnikas, tomēr dziesmas melodijas vairāk līdzinās eiropiešu folkmūzikas mantojumam. Idejiskā pieeja savīt Amerikas un Eiropas folkmūziku ir raksturīga visam „Juuk” albumam.

Dziesmā “Zelts” spēlē mūzikas un vārdu autors Oskars Jansons (elektriskā ģitāra un balss), Edgars Šubrovskis (basģitāra), Sniedze Prauliņa (flauta), Dina Skreitule (vijole) un Raitis Viļumovs (bungas). Ieraksts veikts pie Ingus Baušķenieka studijā „Bicycle systems”, māsterējis Edgars Skrāģis.

Teksta video veidojis Pēteris Masļenčenko, tā fragmentos izmantotas vairākas Dinas Skreitules fotogrāfijas.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit