Skip to content

Grupa “Juuk” un dziesminieks Juris Simanovičs ar kopkoncertu noslēgs vasaras koncertsezonu bijušajā Pasaules tirdzniecības centrā “Rīga”

Noslēdzot vasaras koncertsezonu, 16. septembrī plkst. 20.00 ar nolūku kliedēt rudenīgas rūpes kopkoncertā uzstāsies ansambļi “Juuk” un “Juris Simanovičs un Bez Grēka Ieņemtie” bijušajā Pasaules tirdzniecības centrā “Rīga” Elizabetes ielā 2, kas līdz novembra vidum kļuvis par sociālu eksperimentu ar nosaukumu “Mmāja/ддом/ffazenda”.

Pēc koncertiem bagātas vasaras sezonas Latvijā un ārzemēs grupa “Juuk” atgriežas Rīgā, lai priecētu klausītājus ar šogad izdotā studijas albuma “Muļķa stabule” dziesmām. Par jaunāko grupas albumu muzikologs un mūzikas apskatnieks Dāvis Eņģelis Satori.lv raksta: “…jo paveru ausi pasaules psihodēlisko purvaiņu un rokfolka virzienos, jo augstraudzīgāka šķiet “Juuk” ansambļa vērtība. Kā viņi dozē instrumentu saskaņas un sabalsis, kā ar akordu vērpetēm stāsta stāstus, tekstu izdoma un no citiem paņemtā virsvērtība, tajā ir individuāls vaibsts, un tas priecē, kā teikuši jau daudzi latviešu skaņu aprakstnieki.” Grupas jauno albumu un šo to no tās zelta fonda 16. septembra koncertā spēlēs Sniedze Prauliņa, Edgars Šubrovskis, Oskars Jansons, Ričards Dauksts, Rinalds Maksimovs un Rasa Pole.

Uzstāsies arī dziesmu autors Juris Simanovičs, kurš šī gada sākumā izdevis trešo solo albumu “Mīlestības metastāzes”. Jaunākais albums ir pārdomāts un personisks stāsts par mīlestību un tās sekām. Dzejnieks un kultūras žurnālists Toms Treibergs žurnālā “Mūzikas Saule” par to raksta: “Atliekot malā nojausmu, ka šis albums ir dziļi personīga atklāsme, kas nevar tikt pakļauta jebkādam vērtējumam, jāteic, ka Juris ir teju profesionāls sāpinātājs, paša un citu dvēseles stīgu strinkšķinātājs gan mūzikā, gan tekstos.” Līdzās Simanovičam uz skatuves kāps “Bez Grēka Ieņemtie”: Adrians Grīns, Līga Neilande un Rihards Paegle.

Koncerts notiks ļoti specifiskā ēkā, kas projektēta kā centrālais štābs padomju Latvijas komunistu partijai, savukārt pēc neatkarības atgūšanas tika izmantota starptautisku institūciju darbībai. Ēka ir spilgts modernisma arhitektūras paraugs, tādēļ, pēc UNESCO iejaukšanās, tā netiks nojaukta, kā to vēlējās demisionējusī valdība. Arnis Rītups ir panācis, lai šī vieta kļūtu par žurnāla “Rīgas Laiks” 30 gadu jubilejas festivāla norises vietu. Šī gada novembrī un augustā tika uzsākta ēkas sagatavošana festivālam – ierodas dažādi radošo profesiju un augstskolu pārstāvji, nevalstiskās organizācijas. To vidū ir arī “Totaldobže” mākslas centrs, kas organizēs pasākumus konferenču zālē, piesaistot dažādus māksliniekus un producentus. Tur notiks arī “Juuk” un Jura Simanoviča koncerti. Apmeklētāji varēs iegādāties abu grupu jaunākos albumus vinila platēs. Pēc koncerta viesi ir aicināti uzkavēties, papļāpāt vai uzdejot DJ Judzhen mūzikas pavadībā līdz 01:00.

Pasākuma laikā tiks vākti ziedojumi (sākot no 15 EUR) “Mmāja/ддом/ffazenda” darbībai, kuras ietvaros notiks ne tikai koncerti, bet arī tiks uzdoti jautājumi un meklētas atbildes tam, kā padarīt dzīvi Rīgā pievilcīgāku.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit