Skip to content

Grupa “Martas Asinis” iepazīstina ar kompozīciju no gaidāmā albuma “Veidenbaums. Vaidi un Gaidi”

2. decembrī, Radio NABA 15. gadu svinību laikā, tiks atklāts Eduarda Veidenbauma jubilejas gadā tapušais ritmiskās mūzikas albums “Veidenbaums. Vaidi un Gaidi.” Grupa “Martas Asinis” šim albumam radījuši skaņdarbu ar nosaukumu “Atstāj sapņus”.

Kompozīcijas “Atstāj sapņus” pamatā ir Eduarda Veidenbauma dzejas kolāža, kurā apvienoti un mākslinieciski sakārtoti vairāki Eduarda Veidenbauma dzejoļi.  Kompozīcija būs iekļauta NABA MUSIC/MELO RECORDS izdotajā albumā “Veidenbaums. Vaidi un Gaidi”, kurā apkopotas 12 šī gada ietvaros īpaši veidotas kompozīcijas, kas atspoguļo bezcerību, nolemtību, dzīves absurditāti, mantas un varas kultu, apmātību un cerību mainīt pasauli – vismaz savējo. Dzejnieka vārdi, kas vēl aizvien liek pārdomāt dzīves vērtības, transformējušies līdzi laikam, lai katrs spētu ieraudzīt savu Veidenbaumu. Albumā varēs dzirdēt orģinālkompozīcijas, kuras ir radījušas muzikālās apvienības “Hipstokrātija”, “MMMM”, “Čipsis un Dullais”, Eastbam (Roberts Gobziņš) un Westbam, “ISMS”, “IR OK”, Jānis Irbe, “Martas asinis”, “Podruga”, “Āres” un Evija Vēbere, “Tehnikums” un “Rāva”.

Albuma atklāšana norisināsies vienlaikus ar Radio NABA 15. jubilejas svinībām šī gada 2. decembrī. Šajā vakarā, atzīmējot latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150. jubileju, ar ritmiskas mūzikas palīdzību tiks šķetinātas dzejnieka personības neredzamās iezīmes un pretrunīgums.  Vienotā priekšnesumā varēs redzēt grupas “Čipsis un Dullais”, “Martas asinis”, “MMMM”, “Tehnikums”, “Podruga” un “Rāva”. Vakara programmu papildinās arī filozofu apvienība “aaafterwork”, kas piedāvās savu skatījumu par “Radio-aktīvo Veidenbaumu”. Apvienību veido filozofi Andrejs Balodis, Andris Hiršs un Ainārs Kamoliņš, kas šī gada ietvaros kopīgi ar skaņu un skatuves mākslu jaunajiem māksliniekiem veidoja projektu “Mehāniskais Veidenbaums”.

Simbolisku tiltu cauri laikiem un Eduarda Veidenbauma dzejas  ceļiem mūsdienu populārajā kultūrā radīs Ieva Akurātere un Juris Kulakovs, pasākuma noslēgumā atskaņojot klasisko ciklu “Septiņas ar pus dziesmas ar Veidenbauma vārdiem”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit