Skip to content

Grupa “Mattergy” izdod gaismai un labestībai veltītu dziesmu

Šajos ziemas saulgriežos dziesmu “Lightborn” izdod grupa “Mattergy”, aicinot klausītājus aizdomāties par to gaišo un labo, ko mēs visi varam dot pasaulei.

Grupu “Mattergy” izveidoja mūziķi Aigars Aress Māls, kurš pieredzi uzkrājis grupā “Enhet”, un Ivars Kalniņš, kurš darbojies tādos sastāvos kā “Bruit Monkey” un “The Mascaron”. Uzsākot mūzikas rakstīšanu, grupai pievienojās Latvijas džeza skatuvē pazīstamais bundzinieks Andris Buiķis, basģitārists Ilvars Vītoliņš, kā arī brits Tobias Sarra –  avangarda un folkmūzikas vokālists, kurš savā karjerā galvenokārt darbojies kā solo mākslinieks.

Grupas nosaukums “Mattergy” ir sinonīms sinerģijas fenomenam. “Tas ir saliktenis no vārdiem “matter” un “energy” – vēlamies parādīt matērijas un enerģijas savstarpējo neatdalāmību un mūžīgo mijiedarbību no viena stāvokļa otrā,” pauž grupa. “Mattergy”  diskogrāfju šobrīd veido trīs darbi “Wide Awake”, “Primordial Wrath” un “Turbulence Unknown”, kurus raksturo smagā, progresīvā un matemātiskā metālmūzikas stilistika.


Singls “Lightborn” atšķiras gan ar savu melodiskumu, gan ar vokālu – dziesma ierakstīta 2021. gada decembrī, sadarbojoties ar vokālisti Aneti Zālīti.

“Lightborn” ir “Mattergy” pieteikumus dalībai konkursam “Supernova”.

“Kad radu mūziku, tā ir kā plūsma, kas pakāpeniski ieņem formu. Tobias ir saklausījis vispiemērotākos vārdus starp tām skaņu rindiņām, ko esmu viņam stāstījis par dziesmas rašanos. Tās nosaukumu latviski varētu tulkot kā “Gaismā dzimušie” – kad cilvēks dod gaismu citiem, izdedzinot savus resursus. No pasaules to labāko gūstam tad, kad vēlamies pasaulei dot. Tas ir veltījums gaismai un labajam cilvēkos!” saka idejas un mūzikas autors Aigars Aress Māls.

“Šī dziesma stāsta par to, kā apzināmies sevī ikkatrā esošo diženumu, ļaujam sev būs spēcīgiem un šo spēku arī iemiesojam savās dzīves darbībās. Mēs saskaramies ar grūtībām, bet tajā pašā laikā mēdzam piedzīvot lieliskus brīžus, kas līdzinās debesīm zemes virsū. Uzticoties savam spēkam, mēs šodienu varam nodzīvot kā vislabāko! Un dzīves izskaņā pat mirstošas ogles rada lielu siltumu – par to ir šī dziesma, “ saka dziesmas vārdu autors Tobias Sarra.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit