Skip to content

Grupa Noslēpums izdod jaunu dziesmu un aicina visus pievienoties jautrā līnijdejā

Kantrī mūzikas ansamblis Noslēpums, kurš pavisam nesen mitinājās teju visā Kurzemē, atrod sev mājas Liepājā un tam par godu izdod vasarīgu dziesmu ar nosaukumu “Liepāja”. Dziesma principā ir par pārvākšanos uz Liepāju un par to, ka vasara vēju pilsētā ir kas īpašs. Grupas vokālists Helge Holgers: “Dziesma ir par prieku, par priecīgiem cilvēkiem, sauli, vasaru, siltumu, siltumu vienam pret otru, pret līdzdzilvēku, kas mums šajā brīdī ir tik ļoti nepieciešams… Un deju (smejas), jā, un deju”.

Dziesmai ir tapis arī vasarīgs video klips, kurš tika filmēts teju visu vasaru. “Mēs bijām izdomājuši ļoti konkrēti, kādus laikapstākļus vēlamies iemūžināt video un kā vēlamies, lai tas izskatās. Šis bija pirmais mūsu tik liela vēriena video, tāpēc piegājām visam ļoti rūpīgi, kas arī paņēma daudz laika.” atklāj grupas ērģeļnieks Zaharija Malmeds – Blūms. Videoklipa tapšanā ir piedalījušies arī papildspēki, bez kuriem tas nebūtu izdevies – vairāki operatori un vairākas Liepājas un Lejaskurzemes video izstrādes kompānijās – Greg John Media, EZ Media, Edgars Pohevičs, Roberts Streič, Zigmārs Miemis, Gregors Mažis, lai visi kopā realizētu grupas Noslēpums producēto video.

Video stāsts ir par to, ka kantrīmūzika beidzot iesoļo Latvijas roka galvaspilsētā – Liepājā. Kovbojs ir ieradies un atradis draudzeni un draudzene ir atradusi viņu. Protams, nevar izbēgt no sāpīgas konfrontācijas ar daiļavas bijušo draugu. Beigu beigās gan viss nostājas savās vietās. Meitene ir laimīga kovboja skavās un bagātam kungam vairs nav jāizdabā meitenes untumiem, viņš var pievērsties savam BMW.

Tas atspoguļo to, ka vasarās Liepāja ir maģiska atpūtas un iespēju vieta, kur viss var būt iespējams, kur varbūt satikt savu otro pusīti, varbū pavadīt labu laiku pludmalē, vai kādā citā skaistā vietā, varbūt uzsākt veiksmīgu biznesu, varbūt noenkuroties kopā ar ģimeni. Klipa laikā grupa Noslēpums un varoņi apceļo dažas no šīm vietām un ieskicē dažas no iespējām, pāri visam aicinot visus mesties jaunā Liepājai veltītā līnijdejā, kas arī tiek veikta dažādās Liepājas vietās.

Liepājas līnijdejas horeogrāfiju ir veidojusi Inta Āboliņa. Video Āboliņa kopā ar savu deju grupu “Re, kā!” un puišiem no grupas Noslēpums arī izpilda šo līnijdeju dažādās Liepājas ikoniskās vietās. “Mēs paši līdz šim nebijām dejojuši. Vienīgais no ansambļa, kurš to bija darījis ir Kurbads (grupas bundzinieks), tāpēc bijām nedaudz sabijušies, bet tiklīdz iekāpām barā un sākām kustēties, tas paķēra un tagad varu teikt, ka vismaz es esmu pats kļūvis par līnijdeju piekritēju un baudītāju”, stāsta grupas basģitārists Raimonds Pērkons, piebilstot: “Tas tišām nav tik ļoti grūti salīdzinot ar prieku, ko tas dod”.

Puiši un meitenes no grupas Noslēpums arī aicina visus nākt uz koncertiem un dejot līnijdejas pie dziesmām, kurām tās ir uztaisītas. Lai to varētu veikt, viņi lēni gatavojas sociālos tīklos publicēt deju soļus, lai turpmākos koncertos visi, kam vēlēšanās, varētu iesaistīties. Lai nepalaistu garām jaunumus un deju soļus, ansamblim var sekot līdzi facebook https://www.facebook.com/noslepumsinfo, kā arī grupas dalībnieki ļoti naski dalās ar jaunumiem savos profilos.

Eksperiments ar kopā dejošanu ir jau visai veiksmīgi izdevies pēdējā pirms lockdowna pasākumā Fonaite Palace Liepāja, kur Noslēpums spēlēja koncertu un atklāja mazu noslēpumu – tie, kuri bija ieradušies uz koncertu varēja redzēt Liepājas video jau tad. Pirms koncerta tas tika svinīgi prezentēts.

Jāpiebilst arī, ka, dziesmas tapšanā ir piedalījies arī viens īstens liepājnieks sirdī Fēlikss Ķiģelis. Kādu laiku atpakaļ Fēlikss Raimondam (Pērkonam, bass) atsūtīja uzmetumu dziesmai, kas tā arī dienas gaismu neieraudzīja. Helge ar Raimondu gan tajā saklausīja Liepājas vasaru un ķērās klāt dziesmas pabeigšanai, saraksīja trūkstošās daļas un kopā ar pārējiem Noslēpuma dalībniekiem radīja tekstu. “Tā kā var teikt, ka Liepājas kods dziesmas sirdī noteikti ir klātesošs”, piebilst Kurbads Ivanovs, grupas bundzinieks.

“Es ceru, ka Jums šis mūzikas video atsauks atmiņā brīnišķīgu un priekpilnu vasaru. Katrā ziņā mums filmēšana bija jautrākā kāda līdz šim pieredzēta.”

Noslēpums saka lielu paldies arī aktīvās atpūtas kompleksam “Jura staļļi”, kas nodrošināja kovboju ar zirgu, deju kolektīvam “Re, kā!”, SIA “AMG montāža”, Gintam Stankevičam par dziesmas audio pēcapstrādi un lieliskiem Noslēpuma jau vairākos klipos figurējošiem aktieriem Diānai Lelis un Elvim Manfeldam.

Dziesmu var meklēt visās lielākās straumēšanas vietnēs

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit