Skip to content

Grupa “Rāmi Riti” izdod albumu “Zin Dieviņis, zin Laimiņa”

Grupa “Rāmi Riti” laiž klajā jaunu studijas albumu “Zin Dieviņis, zin Laimiņa”, videoklipu dziesmai “Sudraboti gaiļi dzied” un aicina uz prezentācijas koncertu Turaidas muzejrezervātā, Dainu kalnā, 16. jūlijā.

Albums “ Zin Dieviņis, zin Laimiņa” iever 12 kompozīcijas, kuras ved klausītāju ceļojumā gan uz sakrāli mītisko telpu, kur aužas, top Visuma audekls pavedienu pa pavedienam, kur satiekas Saules meitas ar Dieva dēliem, kuras svēta uguns, kur sildās pati Laima un Dievs; gan klausītājs ierauga sevi cilvēka mūža svarīgākajos ritos un brīžos, kuri caurvij cilvēka mūža gājumu.

Darbs pie jaunā albuma tika iesākts tieši pirms gada, ierakstot dziesmu “Riti, riti rīta rasa”, kurai tika uzfilmēts arī videoklips īpašā spēka vietā Turaidas mežos. Šajā vasarā cikls ir noslēdzies, albums ir pabeigts, un ir radīts jauns videoklips dziesmai “Sudraboti gaiļi dzied”, veltot to mūsu tautas skaistākajam spēkpilnākajam, tradīcijām bagātākajam svētku laikam – vasaras saulgriežiem. Pie tam albuma veidošanas stāsts noslēgsies tieši Turaidā, Dainu kalnā, 16. jūlijā plkst. 18:00, kur “Rāmi Riti” aicina klausītājus uz satikšanos albuma prezentācijas koncertā. Biļetes pieejamas – www.bilesuparadize.lv .

“Veidojot dziesmas “Sudraboti gaiļi dzied” video,  gribējās ietvert saulgriežu laika noskaņu, gan parādot Latvijas skaisto dabu, vietu, kur jūt, kā satiekas zeme un debesis,  gan spēku un tīrību, mieru un dinamiku, gan sievišķo un vīrišķo – abu polaritāšu saspēli, deju un rotaļīgumu. Dziesma “Sudraboti gaiļi dzied” ir stāsts par vasaras saulgriežu pašu galveno un svētāko mirkli – Saules meitas un Dieva dēla satikšanos – sievišķās un vīrišķās (zemes un debesu) enerģijas mijiedarbību, būšanu mūžīgā saspēlē, lai viss uz Zemes radītais spēkpilni turpinātos,” stāsta Inese Kozuliņa (grupas soliste).

Videoklipa vizuālā un audio stāsta radīšanā piedalījās horeogrāfs Kaspars Brauns, veidojot dejas horeogrāfiju, sadarbojoties ar TDA “Dardedzes” dejotājiem un tā vadītāju Ilzi Kronbergu un repetitoru Andžeju Signarski,  fotogrāfs, video operators Mārtiņš Plūme, paši “Rāmi Riti” mūziķi, un gan dziesmas, gan visa albuma skaņu režisors Aigars Grāvers.

Albums klausāms youtube jau no 16.jūnija un visās pārējās straumēšanas platformās no 19.jūnija, kā arī iegādājams veikalos “RIIJA”, “Upe tuviem un tāliem” Rīgā un ramiriti.lv.

Albumu radīja un veidoja gan vairāku gadu garumā saspēlējušies “Rāmi Riti mūziķi – Inese Kozuliņa, Mārtiņš Miļevskis, Alisa Klimanska, Ivars Štubis, Kalvis Vītols, gan viņu draugi  mūzikā – čelliste Undīne Balode, koklētāja Zane Sniķere un dziedātājs Jānis Strazdiņš.

Albuma vāciņa dizainu radījusi māksliniece Elīna Jaunalksne, kur vāciņa vizuālajā noformējumā staro Visuma villaine caur mūsu spēka zīmēm, piena ceļš, zvaigznes un jaušami nenojaušamais, ko zina tikai Dieviņš un Laima.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit