Skip to content

Grupa Sigma ar koncertiem Mākslas akadēmijā atklāj jauno albumu “Ostinācijas”

Vakar norisinājās grupas Sigma koncerts, ar kuru tika pieteikts trešais studijas albums “Ostinācijas”. Albumā iekļautas 10 jaunas muzikālas kompozīcijas, kurās grupa Sigma daudz eksperimentējusi ar melodijas, ritma un harmoniskās secības atkārtojumiem. Šodien un rīt vēl ir iespēja apmeklēt koncertus Latvijas Mākslas akadēmijā (K2), kur tiks izpildītas gan jaunās dziesmas, gan jau klausītāju iemīļotie grupas Sigma skaņdarbi. 
 
Pie jaunā albuma grupa strādājusi pēdējos četrus gadus raisot dažādas emocijas – gan vilšanos un sāpes, bet arī mīlestības pilnas sajūtas un jaunu ceļu meklējumus. Šajā albumā grupa Sigma eksperimentējusi ar ostinato principu mūzikā jeb melodijas, ritma un harmoniskās secības atkārtojumiem, tāpēc arī nosaukums izvēlēts “Ostinācijas”. “Ja dzejniekiem ir soneti un trioletas, tad Sigmai ir ostinācijas,” stāsta grupas mūziķis Jānis Ozoliņš, kurš savā pamatdarbā ir literatūrzinātnieks.
Albums pieejams šobrīd mūzikas straumēšanas platformās Spotify un Bandcamp. Grupa Sigma aicina atbalstītājus iegādāties albuma digitālo versiju, kā arī  pieteikties iepriekšpārdošanā albuma vinila platei, kura iznāks šī gada jūlijā, rakstot Sigmai vēstuli sociālajos tīklos.
Jaunajā albumā dziesmā “Ir vēsas” piedalījusies arī mūziķe Sniedze Prauliņa. Partitūras pūšaminstrumentiem sadarbībā ar grupu Sigma aranžējis Platons Buravickis. Albumu miksējuši skaņu inženieri Haralds Stenclavs, Arnis Račinskis un Gatis Zaķis, bet skaņas māsteru veidojis kanādiešu skaņu inženieris Raiens Morijs, kas strādājis arī pie grupas Arcade Fire albuma “Funeral”. Līdzīgi kā iepriekš, arī jaunākajā ierakstā grupa Sigma piešķir lielu nozīmi dziesmu tekstiem, gan radot tos paši, gan izmantojot latviešu autoru dzeju.
 
Biļetes uz koncertiem šodien un rīt vēl pieejamas portālā Aula.lv. Šodien, 26. maijā pirms Sigmas uzstāšanās gaidāma Platona Buravicka tehnomūzikas diskotēka, savukārt rīt, 27. maijā, aktieris Igors Šelegovskis jeb Indigo sniegs ieskatu savā debijas albumā hiphopā.
MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit