Skip to content

Grupa “Sub Scriptum” un ukraiņu dziedātāja Anastasija Vasilenko izdod dziesmu “Зійде сонце” un tās videoklipu

Latviešu grupa “Sub Scriptum” un ukraiņu dziedātāja Anastasija Vasilenko publicējuši singlu “Зійде сонце” un tā videoklipu. Mūziķi satikās trešā Osokina Brīvības festivāla Ukrainai laikā, veidojot kopīgas dziesmas festivāla noslēguma koncertam, kurā piedalījās daudzas jaunradītas latviešu un ukraiņu mūziķu apvienības, kopā paužot atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas nežēlīgo militāro agresiju. “Sub Scriptum” un Anastasijas Vasilenko sadarbība izvērtās tik ļoti veiksmīga, ka nolemts to attīstīt un turpināt.

Grupas līderis Kristers Rudzītis stāsta: “Kopš kara sākuma aktīvi iesaistāmies dažādos Ukrainas atbalsta koncertos un projektos, jo mūzika ir mūsu lielākais ierocis, ar kuru paust atbalstu ukraiņiem. Ar šo veikumu vēlamies parādīt savu nostāju, ka karam un nežēlībai 21. gadsimtā nav vietas. Mūzika ir vislabākā valoda pasaulē – ar šādiem vārdiem mēs sākām sadarbību ar Anastasiju un tie mūs visu šo laiku vienojuši.”

Pirmā “Зійде сонце” versija ar nosaukumu “Tas notiek naktīs” meklējama grupas albumā “21. gs. mode” (2020). Jaunā dziesma ir latviešu un ukraiņu valodā, tās mūzikas un teksta autori ir Kristers Rudzītis un Anastasija Vasilenko.

“Ar šo dziesmu mēs vēlamies atbalstīt ukraiņus, pateikt viņiem, ka visas tās šausmas, kas šobrīd notiek Ukrainā, drīz beigsies un ka atkal uzlēks saule. Tādēļ arī manis radītais dziesmas piedziedājums ukraiņu valodā sākas ar vārdiem “Es gribu ticēt, ka vējš norimsies un saule uzlēks”. Esmu ļoti priecīga par sadarbību ar “Sub Scriptum” – tajā apvienojušies ne tikai ļoti talantīgi mūziķi ar solistu Kristeru priekšgalā, kurš raksta dziļu un skaistu mūziku, bet arī brīnišķīgi cilvēki. Viņi visu šo laiku no sirds atbalstījuši mani un Ukrainu,” stāsta Anastasija Vasilenko.

Videoklipa autors – Elvis Lācis. Tas radīts ar atpūtas centra “Gandrs” atbalstu. Īsto atmosfēru videoklipā veidoja “BB Rental”, grima māksliniece – Ieva Iraida.

Dziesmas producents ir Aleksandrs Burijs (Oleksandr Buryi, Ukraina), kurš strādājis ar grupām “Смысловые галлюцинации”, “Чичерина”, “Мураками” un citām. Mikss un masterings – Armands Varslavāns.

Drīzumā gaidāmi vairāki festivāli un koncerti ar “Sub Scriptum” piedalīšanos, kuros dziesma “Зійде сонце” tiks izpildīta kopā ar Anastasiju Vasilenko. Grupa aicina arī citus Latvijas mūziķus veidot dažādas sadarbības ar ukraiņu māksliniekiem, jo viņu kultūra šobrīd ir apdraudēta un ir ļoti svarīgi mūziķiem, kuri raduši patvērumu Latvijā, sniegt iespēju turpināt muzicēt.

Grupa “Sub Scriptum” dibināta 2017. gadā. Jau iepriekš tā savā mūzikā pievērsusi uzmanību aktuālām tēmām – 2020. gada singls “Kādā Krāsā” ar izaicinošu mūzikas video un tā ideju par politkorektumu un tā pārspīlējumu mūsdienu pasaulē tika pamanīts “Baltic Film Festival”, savukārt debijas albums “21. gs. mode” stāsta par moderno, bet ne vienmēr saprotamo cilvēku dzīvesstilu. Grupas solists Kristers Rudzītis pazīstams arī kā jaunais dzejnieks ar panākumiem Latvijas mēroga konkursos un dzejas un prozas publikācijām, kas piešķir “Sub Scriptum” mūzikai īpašu garšu. Tuvākie grupas koncerti gaidāmi 9. jūlijā “Gypsy Camp” Liepājā, 23. jūlijā Siguldas pils Paviljonā un 29. jūlijā festivālā “Summer Sound 2022”.

Dziesma jau pieejama lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs: https://fanlink.to/SubScriptumAnastasijaVasilenko, tai skaitā Spotify: https://spoti.fi/39Fnrwu.

Fotogrāfe Šeila Orlova.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit