Skip to content

Grupa “Svīres” izdod jaunu singlu un videoklipu sadarbībā ar TDA “Rotaļa”

Rudens sākumā grupa “Svīres” izdevusi jaunu singlu “Salnavas dziesma” Santas Grigorjevas apdarē. “Salnavas dziesma” veidota un ieskaņota VEF Kultūras pils Tautas deju ansambļa “Rotaļa” jubilejas koncertam “Mana daļa ir zaļa” un sadarbībā ar tā vadītāju Diānu Gavari, jauno režisoru un video operatoru Jāni Lāci un video operatori Vanesu Jaunbrāli ir tapis videoklips.

“Salnavas dziesma” ir enerģisks un aizrautīgs stāsts par jaunu un lepnu meiteni, kura apprecas, bet nespēj rast kopīgu valodu ar vīramāti un pēc asas vārdu sadursmes ir gatava pamest vīru, lai tiktu no viņas prom. Dziesmas raksturs sasaucas ar galvenās varones ceļa gājumu – no vieglprātīgas, neprecētas meitenes trallināšanas līdz mērķtiecīgai, drosmīgai sievietei, kura zina, ko vēlas.

“Pati nāku no Latgales un mani pārsteidza atrastā Salnavas dziesma un tās varone, kura atgādināja manas dzimtas saknes un ļaudis kā spītīgus un interesantus cilvēkus. Tas norezonēja un dziesmas instrumentāciju veidoju ar lokanām un spriganām meiteņu pavadošajām balsīm. Arī plēšu instrumenti vienmēr bijuši manā bērnības redzeslokā un hromkas, manuprāt, lieliski papildina dziesmas raksturu.” Tā par “Salnavas dziesmu” saka Santa.

VEF Kultūras pils TDA “Rotaļa” kolektīva vadītāja Diāna Gavare veidojusi “Salnavas dziesmas” jaunrades deju: “Kā jaunrade uzvedumam, “Salnavas dziesma” ir piedzīvojusi vairākas pielāgošanās dažādu apstākļu dēļ – pļava, skatuve, cilvēku skaits, plašums vai pretēji – maz vietas, tērpi. Taču vēstījums tai ir nemainīgs – cimperlīga meiča iziet tautiņās.”

Videoklipa režisors Jānis Lācis par tā konceptu teic: “Ideja videoklipam bija, ka katra dzīves atmiņa ir mācīšanās pieredze. Neatkarīgi no tā, vai tā ir laba vai slikta atmiņa, mēs mācāmies, un pilnveidojam savu personalitāti.”

Videoklips filmēts Dzimtmisas muižā un senatnīgajā Ropažu parkā. “Mēs esam pateicīgas par pieredzi filmēties Dzimtmisas muižā – tā var lepoties ar teju 500 gadu senu vēsturi. Muiža mūs apbūra ar savu senatnīgo šarmu, sakopto apkārtni un viesmīlīgajiem saimniekiem,” pauž grupas “Svīres” dalībnieces.

“Salnavas dziesmas” skaņu režisors ir Gatis Gaujenieks un dziesma tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, VEF Kultūras pils un TDA “Rotaļa” atbalstu.

Grupu “Svīres” veido trīs profesionālās flautistes –  Madara Lūka, Santa Grigorjeva un Zane Jurēvica. 2020. gadā grupa izdevusi debijas albumu “Pūrs”. Grupa rakstījusi  oriģinālmūziku TDA “Rotaļa”, TDA “Ogre” un BDK “Drellīši”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit