Skip to content

Grupa „Svīres” piedāvā debijas video

Laikā, kad pirmie svīru mazuļi jau pamet savas ligzdas, arī mūzikas grupas „Svīres” dalībnieces nodod klausītājiem savu ilgi loloto projektu – pirmo videoklipu dziesmai „Kalnā balta ieva zieda”. Šis ir pirmais singls no gada nogalē gaidāmā albuma. Video veidots sadarbībā ar režisori Laini Puķīti – Olmani un operatoru, montāžas režisoru Rihardu Olmani. Video tapis pavasarī un to caurstrāvo Latvijas dabas skaistums un latviešu tautas mūzikas krāšņums tikai grupai piemītošā balsu un flautu dzidrumā.

Grupa „Svīres” dibināta 2015. gadā. To veido trīs profesionālas flautistes – Madara Behmane, Santa Grigorjeva un Zane Jurēvica. Nosaukums „Svīres” radies par godu vieniem no izveicīgākajiem un ātrākajiem putniem Latvijā. Savā daiļradē grupas dalībnieces izmanto akadēmiskās mūzikas zināšanas un pieredzi, lai veidotu krāšņas un nedzirdētas tautas mūzikas apdares, izmantojot laikmetīgās flautas spēles tehnikas un balss plašās iespējas.

Flautas spēle ir bijusi mūziķu aizraušanās daudzu gadu garumā, tāpēc debijas albumā tiks izcelta flautu, dažādu stabuļu un balsu sintēze. „Svīres” ir multi – instrumentāla grupa, kuras dalībnieces brīvi pārvalda un koncertos spēlē vairākus mūzikas instrumentus – mandolīnu, kokli, ģitāru, ukuleli un sitamos instrumentus. Līdztekus tautasdziesmu apdarēm „Svīres” raksta arī oriģinālmūziku. Šobrīd grupa sadarbojas ar Danču krātuvi, TDA Ogre kolektīvu un iesaistās Baltfolk kustībā Latvijā un programmā „Latvijas skolas soma”.

Tuvākajā laikā grupu „Svīres” varēs dzirdēt 21. jūnijā, plkst. 23.00 koncertā „Misas baltā nakts” Misas tautas nama skvērā Misā, Vecumnieku novadā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit