Skip to content

Grupa “Tautumeitas” atklās prestižo “Glastonberijas” festivālu Lielbritānijā

Pasaulē viens no lielākajiem mūzikas un mākslas festivāliem “Glastonberija” izsludinājis pilnu pasākuma programmu, un starp šī gada māksliniekiem atrodams arī latviešu etno-pop grupas “Tautumeitas” vārds. Grupa uzstāsies divas reizes – festivāla atklāšanas pasākumā 21. jūnijā un uz “Toad Hall” skatuves sestdien, 24. jūnijā, īsi pēc pusnakts. “Tautumeitas” ir trešā grupa no Latvijas, kas uzstāsies šajā festivālā.

“Tautumeitas” saņēma uzaicinājumu uzstāties “Glastonberijā” pēc veiksmīga starta Eiropas mūzikas industrijas konferencē – festivālā “Eurosonic” Nīderlandes pilsētā Groningenā. Bojans Pinters, kurš izvēlas grupas zonas “Green Futures” skatuvēm, tai skaitā “Toad Hall”, un apmeklēja “Tautumeitu” uzstašanos “Eurosonic”, stāsta, ka viņu savaldzinājis “Tautumeitu” spēcīgais vizuālais tēls un priekšnesumā atspoguļotais latviešu pagāniskais kultūras mantojums: “Dažu minūšu laikā es iegrimu priekšnesuma unikālajā atmosfērā, ko radīja “Tautumeitu” mūzika un performance”.

“Eurosonic” muzikālās programmas direktors Roberts Meijerinks pauž prieku, sakot: “Es ļoti lepojos ar “Tautumeitu” iespēju uzstāties “Glastonberijā”, jo šādi uzaicinājumi pierāda “Eurosonic” būtību – dot Eiropas māksliniekiem iespēju uzstāties lielākajos Eiropas un pasaules festivālos”.

“Tautumeitu” dalībniece Asnate Rancāne: ““Glastonberijas” festivāls ir daudzu mūziķu sapnis, tāpēc esam sajūsmā un jau vairākus mēnešus nepacietīgi turam noslēpumā to, ka šogad ne tikai tur uzstāsimies ar koncertu, bet arī būsim daļa no grandiozās festivāla atklāšanas ceremonijas tieši vasaras saulgriežu naktī!”

“Glastonberijas” festivālu katru gadu apmeklē aptuveni 200 000 cilvēku un lielā pieprasījuma un festivāla mājas lapas noslodzes dēļ, biļetes uz šī gada festivālu izpirka stundas laikā, kas ir par 30 minūtēm ilgāk nekā iepriekšējos gados. Papildus festivāla galvenajiem māksliniekiem “Arctic Monkeys”, “Guns N’ Roses” un Eltonam Džonam šogad uz vairāk kā 50 festivāla skatuvēm kāps arī tādi pasaulē zināmi mākslinieki un grupas kā Lizzo, Luiss Kapaldi Fred Again.., “Royal Blood”, Lil Nas X, “Maneskin”, “The War On Drugs”, Lana Del Rey un daudzi citi.

Maija izskaņā grupa “Tautumeitas” uzstājās pasaules mūzikas festivālā “Imaterial” Portugālē un noslēdza albuma “Skrejceļš” Latvijas koncerttūri, kuras ietvaros sniedza 15 koncertus dažādās Latvijas pilsētās. Tuvākie grupas koncerti Latvijā gaidāmi 17. jūnijā Kuldīgas “Kalna pagalmā”, 14. jūlijā Jūrmalas “Raiņa sētā” un 15. jūlijā Līgatnes “Zeit”, kā arī Igaunijas festivālā “Treskifest” un “Norden Fest” Vācijā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit