Skip to content

Grupa “Tautumeitas” ir uzsākusi Latvijas koncerttūri un izsludina papildkoncertu Jelgavā ar Aminatas un “Mesa” piedalīšanos

21.septembrī ar krāšņu koncertu Rēzeknē, Latgales Vēstniecībā “Gors”, etno mūzikas grupa “Tautumeitas” ir uzsākusi savu koncertu sēriju Latvijā. Ņemot vērā, ka uz grupas koncertiem Cēsīs un Jelgavā biļetes ir izpārdotas, 13.oktobrī tiks rīkots papildkoncerts Jelgavā ar Latvijā iemīļoto mūziķu Aminatas un “Mesa”  piedalīšanos.

Ar krāšņu koncertu Rēzeknē, Latgales Vēstniecībā “Gors”, skatītāju piepildītu zāli un stāvovācijām etno mūzikas grupa “Tautumeitas” ir atklājusi savu pirmo Latvijas koncerttūri, kura noslēgsies ar koncertu Lāčplēša dienā, 11.novembrī, Ventspils koncertzālē “Latvija”. Koncertā tika izpildītas ne tikai jau zināmas dziesmas no grupas debijas albuma, bet arī daži pārsteigumi, kas iepriekš tika izskanējuši tikai atsevišķos koncertos. Kā īpašs pārsteigums klausītājiem bija ne tikai iespaidīgais gaismu šovs, īpaši šiem koncertiem veidotās video projekcijas, bet arī uzaicinātie viesmākslinieki – koris “Cantus Fortis”, kā arī dejotāja Līga Ūbele un TDA “Zīle” un TDA “Dardedze”.

Grupa Latvijas koncerttūrei gatavojas kopš pagājušā gada septembra, kad Rīgā, koncertzālē “Palladium” notika pirmie lielie solo koncerti grupas pastāvēšanas vēsturē, kas tika pilnībā izpārdoti.

Līdz ar pirmā koncerta izskanēšanu, grupa izsludina papildkoncertu Jelgavā 13.oktobrī, kurā kā viesmākslinieki piedalīsies arī Latvijā iemīļotie mūziķi Aminata un “Mesa”.

Grupa “Tautumeitas” izveidojās 2015.gadā, tās sastāvā ir sešas mūziķes – Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne, Ilona Dzērve, Lauma Bērza, Laura Marta Līcīte un Laura Liepiņa. Tā sākās ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču – jo tuvāk gāja dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca pie Tautumeitām, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē viņas ir dzirdējušas un sajutušas kā savu. 

Šā gada sākumā grupas “Tautumeitas” debijas albums ar nosaukumu “Tautumeitas”  ieguva Mūzikas ierakstu gada balvu kā gada labākais etno un tautas mūzikas albums, savukārt, singls “Sadziedami” kļuva par 3. vērtīgāko dziesmu LR2 “Muzikālās bankas” dziesmu aptaujā. “Tautumeitas” ir arī koncertējušas Ķīnā, Krievijā, Šveicē, Vācijā, bet šī gada maijā norisinājās grupas koncerti Japānā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit